ABD’li bilim insanları meme kanserini farelerde önleyebilen bir aşı geliştirdi. Şimdi araştırmalarını insanlar üzerinde yürütmeyi planlayan uzmanlarvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? aşının geniş çapta kullanılır olmasının birkaç yıl alabileceği konusunda da uyarıyor.

Aşıvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? bütün meme tümörlerinde bulunan bir proteini hedefliyor. Cleveland Kliniği Öğrenci Araştırma Enstitüsü’nden Vincent Tuohyvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? “Bu aşının bir gün erişkin kadınlardaki meme kanserini önleyeceğini düşünüyoruz. Eğer farelerde olduğu gibi insanlarda da işe yararsa bu inanılmaz bir şey olacak. O zaman meme kanserini ortadan kaldırabiliriz” diyor.
Çalışmada genetik olarak kansere eğilimli farelerin yarısı ‘laktalbümin’ içerenvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? diğer yarısıysa antijen içermeyen bir aşıyla aşılandı. Laktalbümin içeren aşıyla aşılananların hiçbiri meme kanserine yakalanmazkenvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? diğerleri hastalıktan kurtulamadı.

ABD’deki Meme Kanserini Yenme Girişimi gönüllülerinden Citlin Palframanvirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? “Bu araştırmanın gelecekte meme kanserini önlememizle ilgili önemli etkileri olabilir. Ancak bu henüz başlangıç safhasında olan bir çalışmavirgs - Meme Kanseri Tarih Mi Oluyor ? aşının insanlar üzerinde güvenli ve etkili olabileceğini görmek için çok sayıda klinik deneyin sonuçlarını incelemeliyiz” diyor.