'Saçları günde 100 kez taramaksmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. onları daha sağlıklı ve parlak yapar': Yanlış
Saçlarınız düzenli tarandıklarında daha sağlıklı olacaklar diye bir kural yok. Üsteliksmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. düşük kaliteli fırçalar saç uçlarının kırılmasına yol açabiliyor .
Öneri: Saçlarınızı taradıktan sonra parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparsanızsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bu şekilde kan dolaşımınız hızlanacak ve saç kökleriniz daha çok beslenecektir.

'Karbonatsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. dişleri beyazlatır': Doğru
Karbonatsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bize ışıltılı dişler sağlar. Bunun içinsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. diş fırçasına biraz karbonat döküp dişlerinizi 2-3 dakika fırçalayınsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. sonra ağzınızı suyla iyice çalkalayın.
Öneri: Dişleri karbonatla sık sık fırçalamaksmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. dişin en üst tabakası olan minesini incelteceğindensmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bu işlemi haftada bir kez yapmak yeterlidir.

'Çaysmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. gözdeki şişkinlikleri hemen indirir': Doğru
Yorgun gözlerinize uygulayacağınız rahatlatıcı bir çay kompresismiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. kendinizi harika hissetmenizi sağlar. Çünküsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. çayın dinlendirici ve şişkinlik giderici etkisi var.
Öneri: İki tane çay poşetinin üzerine sıcak su dökün ve biraz demlenmesini bekleyin. Soğuduktan sonrasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. gözlerinizin üstüne koyup beş dakika bekleyin.


'Limon suyu saçın rengini açar': Doğru
Doğal kumral olan saçlarınızın renginismiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. limon ve güneş ışınlarıyla daha da sarartabilirsiniz. Limon suyunusmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. üçte bir oranında normal suyla seyreltip saçınıza sürün ve güneş altında bir saat bekleyin.
Öneri: Bu işlem sadece doğal sarışınlarda ve kumrallarda işe yarar. Öte yandansmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bu işlemi çok sık yapmamalısınız. Çünküsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. limonun içeriğindeki asitsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. saçınızın tel tel olmasına ve mat görünmesine yol açabilir.


'Vücudumuzdaki tüylerin jiletle alınmasısmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. onların daha gür çıkmalarına neden olur': Yanlış
Tıraş edilmiş tüylersmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. kimi zaman ele daha gürmüş gibi gelir. Ama bunun nedenismiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. jiletle kesilmiş tüylerin uçlarınınsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. jiletle kesilmemiş tüylerdeki gibi sivri değil de küt olmasıdır. Tüyler bir süre uzadıktan sonrasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bu sertlik de ortadan kalkar.
Öneri: Tüylerinizi jiletle aldıktan sonrasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. o bölgeye nemlendirici bir krem sürersenizsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. cildinizin kurumasını ve kaşınmasını önlemiş olursunuz.


'Diş macunusmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. uçuk ve sivilcelere iyi gelir': Yanlış
Diş macununun sivilceyi iyileştirdiği söylenir. Amasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. macunun kurutucu özelliği olmasına rağmensmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. içerdiği 'flor' cildi tahriş edebilir.
Öneri: Uçuklar ve sivilceler içinsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bu konuda özel olarak geliştirilmiş ürünleri tercih etmelisiniz.


'Havuç yemeksmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. cildi güneş yanığına karşı korur': Yanlış
Havuç yiyerek güneşin zararlı ışınlarından korunmamız mümkün değil. Güneşten zarar görmemek içinsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. güneş ışınlarından ölçülü yararlanmalı ve yüksek koruma faktörlü güneş yağları kullanmalıyız.
Öneri: Havuç tek başına yeterli olmasa dasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. güneş kremiyle birlikte kullanıldığında harikalar yaratır. Çünküsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. havuçtaki 'beta-karoten'smiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. bronzlaşmayı hızlandırır.


'Dudak bakım kremleri bağımlılık yapar': Yanlış
Dudak bakım kremlerine karşı bir bağımlılık gelişmez. Dudakların hassas derisinin kendi başına yağ üretme yeteneği yoktur. Dolayısıylasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. düzenli olarak dudak bakım kremi kullanmanızda hiçbir sakınca yok.
Öneri: Güneşli havalardasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. koruma faktörlü dudak bakım kremlerinden birini tercih edin kismiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. dudağınız zararlı ışınlara karşı da korunsun.


'Limon suyusmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. çilleri ortadan kaldırır': Yanlış
Limon suyu zaten ince olan cildi tahriş edebilir. Yüzünüzde çilleriniz varsasmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. yüksek koruma faktörüne sahip güneş kremleri kullanabilirsiniz.
Öneri: Limon suyunusmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. diz ve dirseklerinizdeki sertleşmiş bölgeleri yumuşatmak için kullanabilirsiniz.


'Selülite karşı kahve için': Doğru
Kahve iki tarafı keskin bir bıçağa benzer: fazla içtiğiniz takdirdesmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. cildinizin portakal kabuğu görünümü artabilir. Öte yandansmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. selülit önleyici kremlerin pek çoğunda bulunan kafeinsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. zehirli maddeleri vücudumuzun problemli alanlarından atar ve bu can sıkıcı görünümden de kurtulmamızı sağlar.
Öneri: Kahve aaafinizsmiliv - Doğru bildiğimiz yanlışlar.. günde iki fincanı aşmamalı. Uzmanlar fazlasının selülite neden olabileceğini söylüyorlar .