Diyet yapıyorsanız, mutlaka egzersizle desteklemelisiniz. Capoeria isimli dövüş sanatının esintilerini taşıyan egzersizlerle, yazın forma girmeniz daha kolay olacak!


Capo – Robics Zamanı!
Egzersize başlamadan önce ısının. Esneme hareketlerini yaparak başlayın.

Ayakta durun. Bacaklarınızı iki yana açın. Ellerinizi zemine paralel olacak şekilde tutun. Yavaş yavaş çömelirken, ellerinizi de zemine doğru indirin. Dizlerinizde 90 derecelik bir açı oluşsun. İnerken nefes verin. Kalkarken nefes alın.

Ayakta durun. Ayaklarınızı hafif aralayın. Kollarınızı ve üst bedeninizi gerilinceye kadar, gökyüzüne doğru uzatın. Kendinizi bir ağaç gibi hayal edin.

Yukarıdaki pozisyonu koruyun. Ellerinizi yavaşça yanlara doğru açın. Avuç içleri yukarı baksın. Sonra tekrar yukarıya kaldırın. Hareketi 10 kere tekrar edin.

Yeterince ısındınız. Sıra yürüme egzersizlerine geldi. Gevşek biçimde durun, bacaklarınızı hafifçe aralayın. Dizleri biraz kırın. Ellerinizi sanki birinden korunuyormuş gibi, göğüs bölgenize getirin.

Sol bacağınızla öne doğru bir adım atın. Gövdeniz dik olsun. Bir saldırıdan koruyormuş gibi, ellerinizi ve kollarınızı ileri doğru gerin.

Sol bacağınızı, diziniz 90 derecelik bir açı oluşturuncaya kadar bükün. Sağ bacağınızı da eğik bir şekilde yana doğru açın. Vücudunuzun üst bölümünü hafifçe öne eğin. Şimdi omuzlarınızı kullanarak, ellerinizi pençe şekline getirip, boşlukta tırmalama hareketi yapın.

Şimdi de, bir noktaya odaklanıp konsantrasyon gücünüzü geliştirirken, belinizi esnekleştirip, kol ve bacaklarınızı sıkılaştıracaksınız.

Sağ bacağınızla ileriye doğru büyük bir adım atın. Kollarınızı göğüs hizasında bükün, ellerinizi göz hizasına getirin. Başınızı sağa çevirin. Sol bacağınızı yana çekip, sağ bacağınızla yeniden büyük bir adım atın. Hareketi 3 kere tekrarlayın.