Sağlıklı yaşamak için spor yapmak, iyi beslenmek kadar önemli olan şeylerden biri de; yaşamı kolaylaştırarak stres ve gerginlikten uzak durmaktır..

Yaşamı Kolaylaştırın, Ömrünüz Uzasın!
Bir Akıl Defteri Edinin!

Teknoloji tüm kolaylıkları karşımıza çıkarıyor. Önemli notları bilgisayarınıza, randevu alarmlarını cep telefonlarına kuruyorsunuz. Bütün bilgileri aklınızda tutmak zorunda değilsiniz. Ancak teknolojiye yabancıysanız, her zaman elinizin altında bir bilgisayar bulunmasının mümkün olmadığını düşünüyorsanız, bir akıl defteriniz olsun. Çantanıza sığacak boyda ve rahat kullanacağınız bir defter, pek çok sorununuzu çözecektir.

Saç İçin Fazla Zaman Harcamayın!

Saç bakımı için her gün 20 dakika ayırıyorsanız, yaşantınızdan çalıyorsunuz demektir. Kuaförünüzle birlikte bir karar verin. Hem yüzünüze gidecek ve şık bir model olsun, hem sizi evde uzun saatler uğraştırmaktan kurtarsın.

Çantanızı Düzene Sokun!

Çantanızda aradığınızı bulamıyorsanız, sinirleriniz de geriliyor demektir. Çantanızın içinde kafanızı karıştıracak pek çok gereksiz eşya varsa, hemen temizliğe başlayın. Telefonunuz çaldığında, siz bulana kadar arayan kişi kapatıyorsa, sizce de biraz düzene girme vakti gelmemiş midir?

Temel İhtiyaçlarınızı Stoklayın!

Son dakika markete koşmaktan kurtulmak istiyorsanız, temel ihtiyaçlarınızı stoklayın. Pirinç, un, şeker, kabartma tozu, pil gibi malzemeler çok kullanıldıkları için çabuk tükenirler. Yedeğinizin olması, iki ayağınızın bir pabuca girmesini engeller.

Dağınık Olmayın!

Kolay bir yaşam için, evinizde her şeyin yerini bilmeniz ve her kullandığınız şeyi yerine koymanız önemlidir. En ufak dağınıklık bile insana dert olabilir.