Kadınsal Yakınmalara Etkili Terapiler!
Uyku Sorunları:

Uykuya geçememenizin sebebi iç huzursuzluksa, çözümü mine çiçeğidir. Cam güzeli, öfke ve sinir halinde sakinleştiricidir. Bu çiçeklerin ekstreleri bir-iki damlası yarım bardak suya karıştırılarak içilir.

Yatmadan önce, trytophan içeren gıdalar tüketmek yararlıdır. Bu konuda yine en iyi çözüm, eskiden büyüklerimizin önerdiği ballı süttür.

Adet Öncesi Gerginlik:

Adet öncesi dönemlerde vücudumuzda bazı farklılıklar oluşur. Göğüste gerginlik, sinirlilik, hassaslık gibi bir takım belirtiler gösterebiliriz. Yapılan araştırmalar, bu dönemde yeme alışkanlığını değiştirmenin, şikayetlerin azalmasını sağladığı gözlenmiştir.Adet öncesi gerilime doymamış yağ asitleri, deniz balığı, ceviz, magnezyum, B6 ve D vitaminleri iyi gelmektedir. Adet öncesi gerginlik için en şifalı bitki keşiş biberidir. Başarılı bir sonuç için bu bitkinin tabletleri 3 ay kullanılmalıdır.

Baş Ağrısı:

Baş ağrılarının çoğu stres kaynaklıdır. Ayrıca su yetersizliğine de işaret eder. Nane yağı, baş ağrıları için en doğal ilaçtır. Şakaklarınızı, ensenizi ve alnınızı bu yağ ile ovduğunuzda, ağrı kesiciler kadar etkilidir.Sorun migrense, başınızı serinletin. Soğuk bir bezle gözünüze kompres yapın. Gerginlikten kaynaklanan baş ağrılarına karşı ise sıcak iyi gelir. Sıcak uygulaması, kasılmış ve kramp girmiş kasları gevşetir.