İzmitli Faik ve Şahide Çelik çiftinin tek bir çocuğu vardı. 34 yaşındaki Onur Çelik, geçtiğimiz yaz şiddetli yağışlar sonucu su baskınına uğrayan işyerini temizlediği sırada elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Bunalıma giren anne-babasına doktorlar yeni bir çocuk sahibi olmasını tavsiye etti. Yapılan kontrollerde herşey yolunda gitti ve çiftin bir oğlu oldu. Arda adı verilen mucize bebeğin babası 62 annesi ise 53 yaşında.

ARDA'NIN BABASI 62 ANNESİ 53 YAŞINDA

Özel bir hastanede erkek bebek dünyaya getiren Şahide Çelik ile Faik Çelik, bunu kendilerine Allah’ın bir lütfu olarak kabul ettiklerini söyledi.


Talihsiz kazada canveren Onur Çelik
İzmit’te fuar alanı içersinde faliyet gösteren Onur Müzikhol’ün sahibi ve İzmit Belediye Meclis üyesi olan işadamı Faik Çelik, yıllardır işlettiği gazinoya oğlu Onur’un adını vermişti. Fuar alanındaki gazinolarla adı özdeşleşen Onur Müzikhol geçen yıl Temmuz ayında yaşanan şiddetli yağışlar sonucu bir çok işyeri gibi su baskınına uğradı. Bu suların temizlenmesi çalışmaları sırasında 34 yaşındaki Onur Çelik, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti.

Tek çocuklarını kaybeden Çelik çifti bir yıl sonra çocuk sahibi oldu. Geçen yıl hamile kalan Şahide Çelik İzmit’te özel bir hastanede dün bir erkek bebek dünyaya getirdi. Arda adı verilen 3 kiloğram ağırlığında ve sağlıklı olan bebek, Çelik ailesine büyük bir mutluluk yaşattı.

Evlat sevgisinin çok farklı bir duygu olduğunu söyleyen baba Onur Çelik, “Allahım en büyük hediyeyi nasip etti. Bir oğlum öldü, bir oğlum dünyaya geldi. Çok mutluyum bundan daha büyük mutluluk olmaz. Ben 62 yaşında eşim de 53 yaşında sağlıklı bir çocuğumuz oldu. Sevinçliyiz ve oğlumuzun uzun ömürlü olmasını diliyoruz” dedi.