10 aylık bebek İngiltere'de herkesi şaşkına çevirdi. 10 aylık bebek bir gecede 7 kalp krizi geçirdi ve hayatta kalmayı başardı.

“Mucize bebek” olarak adlandırılan Ivan’ın 20 yaşındaki annesi Sade Jackson, bebeğinin sağlıklı bir şekilde doğduğunu ancak bir gece aniden rahatsızlandığını söyledi.

Ivan 4 Temmuz’da sabaha karşı titreyerek ve ağlayarak uyanınca, anne babası onu doktora götürdü. Bebeğe menenjit teşhisi kondu. Doktorlar Ivan'ı hemen yoğun bakım servisine aldı. Ivan yoğun bakımdayken 8 saat boyunca yedi defa kalp krizi geçirdi.

Kalp masajı uygulanarak hayatta tutulan Ivan, bir kriz sonrası 12 dakika boyunca cansız kaldı. Geçici felce uğrayan Ivan solunum cihazına bağlanarak, yedi gün boyunca yoğun bakımda tutuldu. Bir hafta sonra kendi kendine nefes almaya başlayınca doktorları ve ailesi rahat bir nefes aldı. Mucize bebek, hastanede üç gün daha kontrol altında tutulduktan sonra evine gönderildi.

Anne Sade Jackson, “Ivan eve döndüğümüzden beri emeklemeye bile başladı. Hastanede son bir muayeneden geçtikten sonra tamamen iyileşmiş olacak. Tekrar yanımızda olduğu için çok şanslıyız” dedi.