Antalya'da karın ağrısı ve sertlik şikayetiyle özel hastaneye başvuran 2 çocuk annesi 44 yaşındaki Fatma Yıldırım'ın rahminde 1.5 kilogram ağırlığında ur olduğu saptandı.

Prof. Dr. Seyide Soysal, yaptığı operasyonla uru karından kesi yöntemi ile değil, hiç kesiksiz doğum gibi çıkardı.

Kumluca İlçesi'nde oturan Fatma Yıldırım, geçen Cuma günü karın ağrısı ve sertlik şikayetleri ile Antalya'daki Özel Medusa Hastanesi’ne başvurdu. Yıldırım’ın yapılan testlerinde rahim bölgesinde aşırı büyüklükte bir ur olduğu tespit edilerek bir an önce operasyon yapılmasına karar verildi. Prof. Dr. Seyide Soysal, karın bölgesinin kesi yolu ile açılarak alınması yönteminin iyileşme sürecini uzatacağı için rahimden alma yöntemini uygulamaya karar verdi. Dün gerçekleşen ve başarılı geçen operasyonla, Fatma Yıldırım’ın rahminden hiç kesi olmadan yaklaşık 1,5 kilogram ağırlığında ur vajina yoluyla çıkarıldı.

Operasyonun doğuma benzediğini söyleyen Prof. Dr. Seyide Soysal, “Hastada hiç kesi olmadığı için iki gün içinde taburcu edeceğiz” dedi.

Fatma Yıldırım ise, karın ağrısı şikâyeti ile geldiği hastanede, karnında büyük bir olduğunu öğrenince korktuğunu, kesi yapılmadan alındığı için mutlu olduğunu söyledi.