Edirne'de bir süre önce böbrek nakli yapılan diyaliz hastası genç kızın, hastanede aşık olduğu kendisi gibi diyaliz hastası gence de böbrek nakli yapıldı.

Yaklaşık 2 ay önce Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesinde böbrek nakli olan Elif Deveci'nin (19) hastanede tanıştığı ve 8 yıldır böbrek hastası olan erkek arkadaşı Esen Ertaç da başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuştu.

Deveci, yaptığı açıklamada, erkek arkadaşı için yaptığı duaların kabul olduğunu, kendisi gibi erkek arkadaşının da ameliyat olduktan sonra sağlığına kavuştuğunu belirtti.

Hastanede tanıştığı ve aşık olduğu erkek arkadaşı Esen Ertaç'ın 8 yıldır böbrek hastası olduğunu ifade eden Deveci, “ Esen ile Keşan Devlet Hastanesinde diyalize girdiğimde tanıştım. Yaklaşık 2 yıldır konuşuyoruz. Bana anneciğim verdi böbreğini. Ameliyat olduktan sonra onun sağlığına kavuşması için çok dua ettim. Şimdi o da ağabeyinden böbrek alarak ameliyat oldu. İkimizde sağlığımıza kavuştuk. Erkek arkadaşım yanımda olduğu için çok mutluyum” dedi.

Maddi durumlarının çok bozuk olduğunu ve tekrar hastalanmaktan korktuğunu anlatan Deveci,”Çok büyük sıkıntılar çektik. Maddi durumuz çok bozuk. Yaşadığımız evde banyo bile yok. Yetkililer bize yardım ederse çok mutlu olurum” diye konuştu.

Bir hafta önce başarılı bir ameliyatla sağlığına kavuşan Ertaç ise çok mutlu olduğunu söyledi.

Bir iş bulduktan sonra Elif ile evlenmek istediğini anlatan Ertaç, şöyle devam etti:
“8 yıldır diyaliz makinesine giriyordum. Böbrek nakli olduğum için çok mutluyum. Doktorum Tamer bey sayesinde sağlığımıza kavuştuk.

Artık istediğim şeyleri yeyip içebiliyorum. Eskiden rahat rahat su bile içemezdim. Her istediğimi yapabiliyorum. Elif'ten Allah razı olsun. Benim için çok dua etti. Ben de onun için çok dua etmiştim. Önce sağlığımıza tam olarak kavuşalım sonra evlenmeyi düşünüyoruz.”

Gençleri sağlıklı ve mutlu görmek bizi de mutlu ediyor

Elif'in ameliyatını gerçekleştiren Operatör Dr. Tamer Sağıroğlu da, Elif'in erkek arkadaşı Esen Ertaç'ın ameliyatının da başarıyla geçtiğini belirtti.

Ertaç'ın 8 yıldır böbrek hastası olduğunu ve sürekli diyaliz makinesine girdiğini anlatan Sağıroğlu, şunları söyledi:
“Elif kızımızı iki ay önce annesinden böbrek alarak naklini gerçekleştirmiştik. Daha sonra taburcu oldu. Bu aralar ufak tefek sorunlar yaşadığı için hastanemizde bulunuyor. Ertaç'ı 10 gün önce ameliyat yaptık. Ertaç da böbreğini ağabeyinden aldı. Şuanda ikisinin de durumu çok iyi. Gençler diyaliz merkezinde tanışmışlar. Buradan diğer sağlıklı insanlar gibi çıkıp gidecekler. Gençleri sağlıklı ve mutlu görmek bizi de mutlu ediyor. Şimdi tek sorun Elif ve Eser'in maddi durumlarının çok kötü yardımsever insanlar iş bulma konusunda bu gençlere yardım ederse gençlerin mutluluğu ikiye katlanacak”