Konya'da, geçirdiği trafik kazası sonrası tedavi gördüğü hastanede terk edilen 59 yaşındaki adam, yerleştirildiği huzurevinde gördüğü ilgi ve sevgi sayesinde hayata gülümsemeye başladı.

Edinilen bilgiye göre, bugüne kadar hiç evlenmediği belirtilen Rıza G, yaklaşık 2,5 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası Ereğli Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Tedavisi tamamlanmasına rağmen, Rıza G'yi hastaneden almaya kimse gelmedi. Yetkililerin ulaştığı Rıza G'nin ailesinin, bakamayacakları gerekçesiyle yaşlı adamı istemediklerini söyledikleri öne sürüldü.

Bunun üzerine Rıza G, Konya Dr. İsmail Işık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yerleştirildi.

Konya İl Sosyal Hizmetler Müdürü İzzet Güneş, yaptığı açıklamada, Rıza G'nin iki yıl önce huzurevine getirildiğini söyledi.

Sol ayağındaki kırıklar ve bir takım rahatsızlıkları nedeniyle Rıza G'nin uzun süre yatağa bağımlı yaşamını sürdürdüğünü belirten Güneş, “Rıza G'de, yaşlılığa bağlı hafıza kaybı var. Kendisi konuşamıyordu. Konuştukları da tam olarak anlaşılamıyordu. Hatta günlük ihtiyaçlarını gideremiyordu” dedi.

Bebek gibi ilgilenildi

Güneş, gösterilen ilgi ve şefkatle Rıza G'de büyük bir değişim yaşandığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“Personelimiz bu tür hastalarla adeta bir bebek gibi ilgileniyor. Bunun en iyi örneklerinden birisi de Rıza amcamızdır. Şimdi konuştukları anlaşılıyor. Günlük ihtiyaçlarını yardımla da olsa gideriyor. Hatta sağlıklı bir şekilde yürüyebiliyor. Diğer huzurevi sakinleriyle de iletişim kuruyor. Neredeyse Rıza amca hayata yeniden gülümsemeyi öğrendi. İlerleyen zamanlarda Rıza amcada daha da
ileri düzeyde gelişme olacağını tahmin ediyoruz. Bu kişilerin her şeyiyle biz
ilgileniyoruz.”

Halinden oldukça memnun olduğunu belirten Rıza G. ise, kendisiyle herkesin çok iyi ilgilendiğini söyledi.