Muğla'nın Fethiye ilçesinde geçirdiği trafik kazasında ağır yaralanan SpeedBrain BMW Enduro Takımı'nın teknik bakım elemanı Finlandiyalı Timo Virtanen'in baş parmağı, sevk edildiği Memorial Antalya Hastanesinde bir dizi operasyonla kesilmekten kurtarıldı.

Fethiye'de düzenlenen Dünya Enduro Şampiyonası'na takımıyla katılan 33 yaşındaki Finlandiya asıllı Timo Virtanen, 5 Eylülde kiraladığı otomobille Ölüdeniz'e giderken kendi kullandığı otomobille kaza yaptı. Kaza geçirdiği araçta sıkışan ve zorlukla çıkarılan Finlandiya asıllı 33 yaşındaki Timo Virtanen, kaldırıldığı Fethiye Devlet Hastanesi'nden 8 Eylülde Memorial Antalya Hastanesine sevk edildi. Sol elinin baş parmağının ciddi şekilde zarar gördüğü tespit edilen Virtanen, burada Ortopedi ve Travmatoloji Bölümü'nden Opr. Dr. Kemal Gökkuş tarafından ameliyata alındı.

Gökkuş, yaptığı yazılı açıklamada, Virtanen'in sol elinde parçalı kırık olduğunu, operasyonla teknikerin sol el kemiğindeki kırığın plak vidalama yöntemiyle tedavi edildiğini, tarak kemiğindeki kırıkların geçici, parmaklarındaki kırıkların ise minik vidalarla sabitlendiğini ifade etti.

Kemal Gökkuş, açık yaraların ise üç gün sonra uyluktan alınan deriyle kapatıldığını belirterek, “Çok uzun ve zor geçen ameliyat ve devamındaki yoğun tedaviler sonrasında hastanın sol el başparmağı kesilmekten kurtarıldı. Bundan sonrasında, Münih'te tedavisine devam edilmesinde tıbben bir engel olmadığı için doktoruyla iletişime geçerek hastamızı sevk ettik” dedi.

Timo Virtanen'in kendine geldiğinde ilk sorduğu sorunun, “Ellerimi tekrar kullanabilecek miyim?” olduğu belirtilirken, Virtanen'in 15 Eylülde Münih'teki Klinikum Rechts der Isar Hastanesi'ne sevk edildiği ve burada da bir dizi estetik ameliyat geçirdiği bildirildi.
Virtanen'in sol elini yeniden kullanabileceği kaydedildi.