Yaşam Kalitenizi Değiştirecek 9 Öneri!
İyi bir duruş kaslarınızın, eklemlerinizin, tendonlarınızın ve liflerinizin sağlıklı olduğunun işaretidir. Dik bir duruş, doğru nefes almanızı ve hazmı kolaylaştırır. Otururken, yürürken, ayaktayken ve hatta yatarken mümkün olduğunca dik durun.

Göbeğinizin ve göbek kaslarınızın sıkışması, alt sırt kaslarınızı da güçlendirir ve sizi zayıf gösterir. Ayrıca adet öncesi yaşadığınız ağrıları azaltır. Göbeğinizi içeri çekin veya bir kuşak bağlayın, mümkün olduğunca böyle dolaşın.

Gün içinde mümkün olduğunca hareket edin. Örneğin, telefonda konuşurken oturmayın. Çoğumuz tüm gün ofiste oturarak çalışırız. Gün boyunca hareketsiz kalıp, işten çıkınca spor salonuna koşarak, yüksek tempolu egzersiz yapmak, eklemler ve kaslar için faydalı değildir.

Pek çok kadın kilo almaktan korktuğu için sigarayı bırakmaz. Sigaranın zayıflattığına dair bir kanıt yoktur. Araştırmalar, sigaranın kanser türlerinin üçte birine yakalanma riskini arttırdığını gösteriyor. Bırakmak için hipnoz ve akupunktur gibi telkinler deneyebilirsiniz.

10 kadından birinde göğüs kanserine rastlanıyor. Alkol kullanımı bu riski arttırıyor.

Obezite, hormon değerlerini değiştiriyor. Daha fazla östrojen üretimine neden oluyor. Böylece döl yatağınız kalınlaşıyor ve rahim kanserine yakalanma riskiniz artıyor. Kilonuzu dengede tutmaya çalışın.

Fazla pişmiş, yanık ya da mangalda çok kalmış yiyeceklerin, özellikle etin, kansere sebep olan içeriği artık kanıtlandı. Ayrıca çok fazla kırmızı et tüketmek de bağırsak kanserine davetiye çıkarıyor.

Kek, bisküvi ve gazlı içeceklerde şeker vardır. Bunlar bilinenler ancak bazı yiyecek ve içeceklerde de gizli şeker vardır. Paketleri gıdaların üzerindeki tabloları iyi okumak gerekir. Aldığınız yiyeceklerde gizli şekere dikkat edin.

Dişlerinizi fırçaladıktan sonra, dilinizi de temizleyerek onu bakterilerden arındırmanız gerekir. Bunun için, dil temizleyicisi de bulunan bir diş fırçası kullanın.