Lenf bezi kanserine yakalandığını 24'üncü doğum gününde öğrenen Kellyann Jobson, 16 gün sonra hayatını kaybetti.

İngiltere'nin Bellington bölgesinde yaşayan Kellyann Jobson, son günlerde artan yorgunluk, güçsüzlük, sırt ağırısı ve kilo kaybı şikayetleriyle geçtiğimiz Ağustos ayında doktora gitti. Bir sürü tetkik yapıldıktan sonra Jobson'a Hodgkin hastalığı da denen Hodgkin Lenfoma'ya yakalandığı söylendi. Üstelik bu haberi doğum gününün olduğu gün öğrendi.

Hodgkin lenfoma, tedaviye yanıt veren bir lenf bezi çoğalması ile seyreden kronik bir hastalık. Nedeni bilinmeyen bu hastalık aslında bir çeşit iyi huylu kanser.

Jobson'a da doktorları korkacak birşey olmadığını ve hastalığının tedavisinin mümkün olduğunu söyledi. Genç kız kemoterapi tedavisi için hastaneye yatırıldı. Ancak hastalık hızlı ilerlediği için talihsiz genç kız, kemoterapi tedavisine başlayamadan ertesi gün hayata gözlerini yumdu.

Acılı Anne Karen, "Kellyann'ın hastalığına kanser teşhisi konduğunda hepimiz güldük ve birbirimize şaka yapmıştık. Kızım çok sevilen bir insandı. Ölümünden önceki gün onunla son konuşan kişi bendim. Ve sanki hissettim onu kaybedeceğimi" diye konuştu.