Türkiye'de ilk kez Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde çift kol nakli yapılan 28 yaşındaki Cihan Topal'ın sağlık durumu her geçen gün daha iyiye gidiyor. Hastane yönetimi, Topal'la yakından ilgileniyor.

Geçen 26 Eylül'de Türkiye'nin ilk çift kol nakli yapılan Cihan Topal'ın Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Abdullah Erdoğan, Topal’ın sağlık durumu hakkında sürekli bilgi alıyor. Topal’ı ziyaret ederek moral veren Başhekim Abdullah Erdoğan, “Hastamızın durumunun iyi olması bizleri de sevindiriyor” dedi.

Üniversitenin sadece kol naklinde değil birçok hastalığın tedavisinde ilkleri gerçekleştirdiğini ve bugüne kadar sayısız başarıya imza atıldığını belirten Başhekim Doç. Dr. Erdoğan, “Hastamıza elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Yakın zamanda taburcu olacak. Ellerindeki beslenme ve kanlanma çok iyi gidiyor” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cihan Topal ise 3 yaşındaki kızı Necile’yi çok özlediğini belirterek, “En büyük isteğim bir an evvel kızıma kavuşmak. İki yıldır mücadele ediyorum. Şu ana kadar her şeyin yolunda gitmesi beni de mutlu ediyor” dedi.

Aydın'daki trafik kazasında hayatını kaybeden 23 yaşındaki Fatih Demirel'in iki kolu, geçen 26 Eylül günü, Akdeniz Üniversitesi'nde Doç. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından Türkiye'de ilk kez yapılan ve 7 saat süren ameliyatla, iş kazasında her iki kolunu dirsek hizasından kaybeden Cihan Topal'a nakledilmişti.