DHA

Diyarbakır'ın Ergani İlçesi’nde yaşayan 50 yaşındaki Mehmet Samet Balcı, göğsündeki ağrı nedeniyle gittiği hastanede yapılan kontrollerde, kalbinin göğüs kafesinin sağında olduğunu öğrenince şaşkına döndü.

Ergani Devlet Hastanesi’nde teknisyen olarak çalışan Mehmet Samet Balcı, bu yaşına kadar hiçbir sağlık problemi yaşamadığını ve doktora gitmek zorunda kalmadığını söyledi. Kısa zaman önce gögsünde hissettiği ağrı nedeniyle gittiği hastanede herhangi bir tuhaf durumla karşılaşılmadığını, bu nedenle üç hastane dolaştığını anlatan Balcı, son olarak gittiği üçüncü hastanede yapılan kapsamlı kontrollerde kalbinin göğüs kafesinin sağında olduğunu söylediklerini belirtti. Doktorlarının kendisine kalbinin işlevlerini normal bir şekilde yerine getirdiğini anlattıklarını kaydeden Balcı, mesleği gereği fiziki efor sarfettiği halde kalbi ile ilgili herhangi bir problem yaşamadığını söyledi.

Doktorların, bu duruma milyonda bir rastlandığını söylediklerini anlatan Balcı, ‘Dextro Kardi’ denilen hastalığı nedeniyle kendisini fazla yormamasının istendiğini ancak, bugüne hiçbir rahatsızlık yaşamadığını belirterek şöyle konuştu:

“Daha önce elimi göğsümün soluna koyduğumda kalbimin atmadığını, sağ tarafa koyduğumda ise kalp atışlarımı hissetmiştim. O günden bu yana bu durumdan şüpheleniyordum ancak kimseyle paylaşamıyordum. Zaten bu yaşıma dek hiçbir sağlık problemi yaşamamıştım. Kalbimin sağda olduğunu öğrenince çok şaşırdım. Doktorum bu durumun tehlikeli olmadığını, ancak fazla yorulmamam gerektiğini söyledi. Ailem bu durumu öğrendikten sonra endişelenmeye başladı.”