DHA

Muğla'da 30 yaşındaki Ayşe Aydın'ın dördüz bebekleri oldu. Bebekler daha donanımlı tedavi için Antalya'ya sevk edildi.


Fethiye'nin Kumluova Beldesi'nde üçüz bebek bekleyen 7 aylık hamile Ayşe Aydın'ın saat 02.30 sıralarında doğum sancıları başladı. Seracılıkla uğraşan eşi 37 yaşındaki Durmuş Aydın ile birlikte Fethiye Devlet Hastanesi'ne gelen kadın, doğumhaneye alındıktan sonra saat 03.30'da sezaryenle doğum yaptı. Hamileliği süresince yapılan kontrollerde üçüz bebeğe hamile olduğu söylenen Ayşe Aydın'ın, dördüz bebekleri oldu. Dördü de erkek olan bebeklere Aydın, Arda, Alper ve Atakan isimleri verildi.

Üçüz bebek beklerken dördüncünün sürpriz olduğunu belirten baba Durmuş Aydın, şöyle dedi:

“Kızım Kadriye'nin doğumunun ardından ikinci bir bebek istedik. Yaptığımız denemelerde çocuğumuz olmadı. 5 yıl boyunca tüp bebek tedavisi için çalıştık. Daha sonra verimli sonuç alamayınca, “Bir tane kızımız var” diyerek tedaviden vazgeçtik. Eşim hamile kalmadan 2 ay önce rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Doktor kan değerlerinin düşük olduğu gerekçesiyle tedavi uygulamaya başladı. Bu tedavinin ardından eşim normal yoldan hamile kaldı.”
Eşinin hamile kalmasından 2 ay sonra üçüzleri olacağını öğrendiklerini kaydeden baba Aydın, “Doktorlar yaptıkları tüm kontrollerde üçüz olduğunu söyledi. Hatta 10 gün önceki son kontrolde de eşimin üçüz beklediği söylendi. Ancak doğumun ardından dördüzlerimizin doğduğunu öğrendim. Çok şaşırdım ama güzel bir sürpriz oldu. Eşim hala dördüz doğurduğunu bilmiyor” diye konuştu.

Yüksek tansiyonu nedeniyle anne Aydın'a dördüncü çocuğun dünyaya geldiği şimdilik haber verilmezken, 7 aylık doğan bebekler daha donanımlı kuvöze konulmak üzere Antalya Medical Park Hastanesi'ne sevk edildi.