A.A

Bursa'nın Karacabey İlçesi'nde oturan Tülin ve Yusuf Çolak çiftinin lösemi hastası çocukları 6 yaşındaki Yusuf Emin Çolak, yaşam mücadelesini kaybetti. Kısacık yaşamı tedaviyle geçen, yaşıtları gibi doyasıya koşup oynayamayan Yusuf Emin'in minik bedeni, gözyaşları arasında toprağa verildi.


Karacabey İlçesi'nde yerel medya tarafından defalarca gündeme gelen Yusuf Emin Çolak'a 2 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. Talihsiz Yusuf Emin'e yardımseverler tedavisi süresince büyük destek verdi. Amansız hastalıktan kurtulacağı günü bekleyen Yusuf Emin'e son günlerde yapılan ilaç tedavileri de yanıt vermemeye başladı. Vücudunda yaralar çıkan Yusuf Emin'in, ilik nakli yapılması için güçlenmesi beklendi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde kemoterapi tedavisi gören Yusuf Emin, ilik nakli için yoğun çabayla hazır duruma getirildi. Zorlu mücadelesinde gözlem altında tutulan minik Yusuf Emin, Almanya'dan gelecek ilikle yaşamına devam edebilecekti.

İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nden ameliyat günü verilen Yusuf Emin ve ailesi, umutla operasyonun gerçekleşeceği günü beklemeye başladı. Ancak minik Yusuf Emin'in, günden güne sağlığı tekrar kötüleşmeye başladı ve Yusuf Emin dün yaşamını yitirdi.

Bebekliğinden başlayan hastalığı sebebiyle yaşıtları gibi doyasıya koşup oynayamayan minik Yusuf, 4 yıllık mücadelenin ardından ailesi ve sevenlerinin gözyaşları arasında bugün Karabey'de toprağa verildi.