Japon felsefesinde yer alan “Ki” , yani iç enerjiye dayanan bu egzersiz, sanat savaşları ve ses terapisinin karışımından oluşuyor. Hem fiziksel, hem duygusal enerjinin akışını daha özgür bırakan Ki enerjisi; özgüveni artırıyor, iletişim becerisini geliştiriyor, iş hayatındaki performansı yükseltiyor. Bir seans ardından, bir hafta kadar kendinizi iyi hissetmenizi sağlıyor.

Özellikle şirket çalışanlarına, ekip ruhunu kazandırmak için tavsiye ediliyor. Ki egzersizlerinde, canlı çalınan davulların ritmi eşliğinde savaş sanatları hareketleri, adeta ayin havasında yapılıyor. Kendinizi yenilenmiş ve güçlü hissetmenizi sağlıyor. Derslerin sonunda, günlük hayatınızda ses ve beden gücünüzü ne kadar yetersiz kullandığınızın farkına varıyorsunuz.

Bağırma, gülme, yumruk atma egzersizleri, üzerinizdeki gerginliği atmanıza yardımcı oluyor. Davul sesleri ise, iç enerjinizi gerçekten hissetmenizi sağlıyor.

Bu egzersizler sırasında spor giysiler veya bol kıyafetler tercih edilmeli. Ayaklar çıplak olmalı veya yumuşak tabanlı iç mekan ayakkabıları giyilmelidir.

Budokon:

Budokon, bir antrenmandan öte, bütünsel bir sanat olarak adlandırılmayı hak ediyor. Hollywood yıldızlarının uyguladığı ve insanı her anlamda güçlü kılan Budokon; yoga, meditasyon ve sanat savaşlarının bir karışımından oluşuyor.

Ders, bedeni esnetmek için yoga egzersizleriyle başlıyor. Ardından, enerjiyi açığa çıkaracak, karate tekmeleri ve yumruklarından oluşan savaş sanatı hareketleriyle devam ediyor. Dersin sonunda yapılan meditasyon ise; zihni dinlendirmeyi sağlıyor.

Bedeni güçlendiren yoga hareketleri gerçekten çok faydalı. Meditasyon kısmı ise oldukça zorlayıcı çünkü tüm zihni boşaltmak ve kötü düşüncelerden arınmak, sanıldığı akdar kolay olmuyor.

Budokon; duygusal ve ruhsal gelişimi tetikleyen güçlü bir idman arayanlar için ideal bir egzersiz. Esnekliğiniz artıyor, kendinizi daha iyi ve güçlü hissediyorsunuz.

Yoga kıyafetleri Budokon için de uygun ancak çift kat giyinmemekte fayda var.