Uzun boylu olmak genellikle aile ve genetik yapı ile ilişkilendirilir. Fakat bilinenin aksine, boy uzunluğunu belirleyen bir sürü faktör vardır. Genetik yatkınlık ise bunlardan sadece bir tanesidir.

Ergenlik çağındaki gençlerin en büyük şikayetlerinden birisi de boyunun yeteri kadar uzun olmaması... Genç kızlar topuklu ayakkabılarla geçici çözümler bulurken erkekler geçici bir çözüm bile bulamıyor.
Uzun boylu olmanın en büyük sebeplerinden birisi de sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Eğer fast food tarzı beslenmeye karşı fazla bir eğiliminiz varsa dikkat etmelisiniz, çünkü boyunuz ortalama değerlerin altında kalabilir. Bu sebeple özellikle de ergenlik çağındaki gençlerin gerekli besin takviyelerinden yeterli miktarda alması çok önemlidir.
Daha uzun boylu olmak için alması gereken takviyelerin başında bilindiği gibi süt ve süt ürünleri geliyor. Kalsiyum açısından zengin olan süt ürünleri kemikleri kuvvetlendirerek boy uzamasını hızlandırıyor. Bunun dışında Omega 3, Omega 6, Demir, Çinko, Bakır, Flor ve Vitamin takviyeleri de hem sağlık açısından hem de boy uzaması için önemli faktörlerdir. Ergenlik döneminde boy uzaması için düzenli olarak yüzme, basketbol gibi sporlar da önerilir.

Ne kadar sağlıklı besleniyorsunuz?

Günümüzde gençlerin düzenli beslenme alışkanlığı edinmesi eskiye göre daha zor. Okul kantinlerden alışveriş merkezlerine kadar onları cezbedecek bir çok içecek ve yiyecek seçeneği varken sağlıklı olanı seçmelerini beklemek pek de gerçekçi bir durum değil. İşte bu sebeple geliştirilen Uzamax Bitkisel Kapsül doğal içeriğiyle ergenlik çağındaki gençlerin boy uzaması için ihtiyacı olan bütün takviyeleri formülünde birleştirdi. Uzamax ile fiziksel gelişime büyük katkı sağlayabilirsiniz.

Uzamax, doğal ve güvenilir içeriğiyle kas ve kemik gelişimine katkıda bulunarak boy uzamasını destekler. Özellikle gençlerde vücudun ihtiyacı olan besin takviyelerini sağlayarak enerji verir, kemikleri güçlendirir. Düzenli kullanılıp yüzme ve basketbol gibi tavsiye edilen sporlarla desteklendiğinde ise çok daha faydalı olurak kısa sürede etkili sonuçlar verir.