A.A

Cildin yenilenmesine yardımcı olan, çizgileri derinliklerine kadar azaltan mucize maddeleri barındıran limon ve portakal özlerinden krem üretildi.


Doğadan elde edilen ve doğal ürün uzmanları tarafından özellikleri saptanan bazı bitkiler ve doğal ürünler, Tanrı'nın kadınlara sunduğu gençlik armağanı.

Bitkisel güzellik araştırmaları yapan Doğal Ürün Uzmanı Volkan Kurt, "Tüm dünyada kimyasal kozmetik kullanımı azaldı. Biz de doğadaki her türlü bitkinin güzelliğe sağladığı faydalarla uğraşan bir ekip olarak, en faydalı doğal kremin hangi bitkilerden olması gerektiğini araştırdık. Portakalın içeriğinde potasyum, protein, B ve E vitaminleri bulunuyor. Kabuğunda bulunan karoten kanı temizlediği için cilde çok yararlı. Limon ise özellikle yağlı ve bozuk ciltlerin bakımı ile akne tedavisinde kullanılıyor. Cilt yaşlanmasına karşı etkisi büyük." diyor.

Kurt, kırışıklık giderici maddelerin biberiye özünde de bulunduğunu söylüyor. Bu bitkinin önemini ise şöyle açıklıyor: "Çünkü, biberiyenin yaprakları, eski çağlarda yaralar ve kesiklerin giderilmesinde kullanılıyordu. Günümüzde bu bilgilerin taranması ve faydalarının ortaya çıkmasıyla, doğal bakım bir çok alanda yaygınlaştı."