Sabah Egzersizlerinin Faydaları

Sağlık için Sabah Egzersizleri
Birçoğumuz için sabahları sıcacık yataktan kalkıp egzersiz yapmak oldukça zordur. Bununla birlikte sabah egzersizleri vücudumuz için oldukça faydalıdır.

Metabolizmayı Hızlandırır: Sabah yapılan egzersizler metabolizmanızın gün boyu hızlı çalışmasına yardımcı olur ve hızlı çalışan bir metabolizma daha formda olmanıza yardımcı olur.

Enerji Verir: Sabah egzersizleri enerji seviyenizi arttırarak sizi tembellikten kurtarır. Ayrıca zihninizi de açan sabah egzersizleri gün boyu işlerinize daha fazla konsantre olmabilmenizi sağlar.

Kilo Verdirir: Sabah egzersizleri uyku düzeninizi ve vücut saatinizi düzenler. Ayrıca hormonal dengeyi de düzenleyen sabah egzersizleri daha hızlı kilo vermenizi sağlar.

Yürüyüş: Hızlı tempoda yürüyüş sabah egzersizleri için idealdir. Yürüyüşe başlamadan önce mutlaka kaslarınızı esnetmeyi ihmal etmeyin.

Squat Egzersizleri
Bu tür egzersizler bacaklarınızı çalıştırmanıza yardımcı olur. İki bacağınızı hafif oranda açarak kollarınızı yere paralel bir pozisyona getirin. Ardından yavaşça yere çömelerek yukarı kalkın.

Crunch Egzersizleri
Sırt üstü yatarak dizlerini yere paralel hale getirin. Sol dirseğinizi ve sağ dizinizi birbirlerine yaklaştırın. Ardından sağ dirsek ile sol dizi birbirine yaklaştırarak X harfini oluşturmaya çalışın. Crunch egzersizleri karın bölgenizin toparlanmasına yardımcı olacaktır.


Şınav Egzersizleri

Şınav özellikle kol ve ardından bütün vücuttaki kasların çalışmasına yardımcı olur. Erkekler tam şınav çekerken kadınlar da yarım şınav ile kol ve vücut kaslarını güçlendirebilirler.