Yumurtayı kahvaltıda neden tüketiyorsunuz, gerçekten iştahınızı müthiş gücüyle kontrol altına aldığı için mi ?Tabii ki bu özelliği de sağlıklı kalmak için bire birdir fakat cildiniz için de son derece faydalıdır.

TOK TUTAR
Pürüzsüz bir cilde kavuşmanızı sağlar. Sarısında ve beyazında bulunan protein, her ne şekilde pişirmiş olursanız olun, sizi gün boyunca ya da bir sonraki öğüne kadar tok tutar. Ciltteki kırışıklıkları da açan yumurta temel besin değerleri sayesinde cildi yumuşatır ve zenginleştirir.

SAĞLIKLI BİR CİLT İÇİN ŞART
B Vitamini ailesi üyelerinden kolin ve lutein içerir, hücre zarlarının yağlı kısımlarının oluşmasına yardımcı olur. Sağlıklı bir cilt için hücre işleyişini kontrol eder. Kolin vücudun ve B vitamininin değerlerini uygun düzeyde tutmaya yarar. Cildin enerji üretimine ve kolajen üretimine katkıda bulunur, b vitamini ve elastikiyete yardımcı proteinleri sağlayarak cildin sıkı ve pürüzsüz olmasını sağlar. Kırışıklıklara iyi gelir.

LUTEİN İÇERMESİ TÜKETMEK İÇİN YETERLİ
Hatta maskelerde sıkça kullanılır. Lutein içermesi de yumurta tüketmek için yeterlidir. Antioksidan karotenoid cildin elastikiyetini korur. Cilt hücrelerini serbest radikallerin hasarına karşı korur. Vücudun günlük kolin ihtiyacının yarısını 2 yumurta karşılar, diğer kısmını da süt ve fıstıktan alabilirsiniz. Daha iyi lutein emilimi için, yeşillikler de tüketilmesi gereken besinlerdendir. Günde bir yumurta tüketmek lutein emilimini %26 oranında artırır.