Mantar

Çoğu süpermarkette satılan ve yenmesi sakıncalı olmayan mantar bulunuyor. Ancak mantar tutkunları tüketiminin çok olması durumunda bu yiyeceğin ne ölçüde zararlı olabileceğini anlayamıyorlar
Mantarın 100 türünde yapılan değişiklikten dolayı baş ağrılarına, zehirlenmelere neden olabiliyor. 2010'da mantardaki küçük bir değişiklik Çin'de 400 kişinin ölümüne neden oldu.


Biber

Onları bu kadar popüler kılan acı olmalarıdır. Ancak, aslında bu özelliklerinden dolayı mide ağrısı, kaşıntı, deri dökülmesi ve ölüm gibi toksit etkilere neden olurlar.
Az zarar vereceği düşünüldüğü için tehlikeli kabul edilmeyen acı biber bir çok sorunu tetikler.

Kanola Yağı

Çoğu insan tarafından masum bir bitkisel yağ olarak kabul edilen bu yağ birçok tartışmaya neden olmuştur.
Genel kanı insan hayatına olumsuz etkileri olabileceğidir. Solunum yetmezliği ve körlük gibi problemlere neden bu yağ son derece zehirlidir.


Pirinç

Pirincin ne denli faydalı bir yiyecek olduğu hala tartışmalı. Ancak birçok yiyecek gibi aşırıya kaçıldığında zararı oldukça fazla. İnsanda arsenik etkisi yaratır.
Bir araştırmada Amerika'daki büyük taneli pirinçlerin toksik madde içerdiği ileri sürüldü. Bebek yiyeceklerinde kullanılan bu gıda endişeye yol açtı.Küçük hindistan cevizi


Muhtemelen bu listede hem en tehlikeli hem de en şaşırtıcı yiyecektir. Küçük hindistan cevizi bir baharattır.
Listedeki diğer yiyecekler gibi bununda bir çok faydası var. Yüksek ölçüde kullanıldığında ise, aşırı derecede tehlikeli olur.
Baş dönmesi, kalp çarpıntısı, bulantı ve ölüme sebep olabilir.


Organik olmayan elma

İnsanların bütçelerini zorlamalarına rağmen en çok tavsiye edilen gıdalardan biri de organik olanlardır. Ancak gerçek olmayan organik elmanın yapımında kullanılan, pestisit maddesi onu en zararlı meyvelerde birinci sıraya çıkartıyor.
Böceklenmelerine karşı ve büyümelerine yardımcı olsun diye kullanılan kimyasal böcek ve mantar ilaçları meyve tarafından emiliyor ve son derece tehlikeli oluyor.
Bu ürünün zararlarını önlemek için mümkün olan her durumda meyvanin kabukları soyulmalı.

Çiftlik somonu

Yağlı balık her zaman daha çekici olabilir. Bunun için çiftlik somonu iyi bir altarnetif olarak görünse de asla değildir.
PCB içeren ve Çevre Koruma Ajansı (EPA) tarafından kanser yapan ürün sınıfında bulunan çiftlik somonu deniz somonundan daha fazla toksin içerir.
Bu toksinlerin tüketilmesi halinde insan sağlığı tehtid edilir. Somon için önerilen seçenek ise vahşi somondur.

Mikrodalga patlatılmış mısır

Patlamış mısır her insanın vazgeçemeyeceği bir yiyecek. Microdalga fırınlarda patlatılmış mısırın tereyağında pişirilenlere oranla daha az zararlı olduğuna inanılır. Ancak microdalga patlatılıldığı takdirde zararlı kimyasal gazlar mısır tarafından emilir.
Patlamış mısırın bu şekilde yapılması akciğerlere son derece büyük zararlar verir. Bu rahatsızlık daha önce fabrika işçilerinde görülmüştür. Şimdi Tüketici de aynı sorunla karşı karşıya
10 ila 12 yıl boyunca günde en az iki kere yiyen biri için durum hiçte ılımlı değil. Bu oranı düşürmeniz sağlık açısında önemli bir uyarıdır.


Patates

Yeterince masum görünebilir ama aslında ölümcül bir zehire sahip olan bir bitkiyle aynı aileden gelir
Bu aileden geliyor olması endişe yaratan patates, halsizlik, başağrısı, sinir ve sindirim sisteminde bozukluk, ishal ve kusmaya neden olabilir.
Patates zehirlenmesi çok nadir görülen bir tür olmasına karşılık patates tutkunları kendilerini korumak için önlemler almalı.