Menapoza Giren Kadınlar Neden Huzursuz OlurlarEşim menapoza giriyor. Sakin, dengeli bir insanken, birdenbire o denli huzursuz biri oldu ki, kendisini güçlükle tanıyabiliyorum. Ona bir yardımım olabilir mi?

Evet, karınıza yardımınız olabilir, böylece, aynı zamanda, bir kadına menapozda neler olduğunu öğrenmiş olursunuz.

Menapoz sırasında hormon dengesi tümüyle bozulur. Bedensel işlevler ve psikolojik denge allak bullak olur. Önceleri kaya gibi sağlam olup, devler gibi iş gören kimseler, en ufak bir bahaneyle kendilerini kaybederler, en hafif bir çabayla yorulurlar.

Konuyu kendisiyle ve doktorunuzla konuşmalısınız. Kendisine ne olduğunu kendisi de anlamıyor olabilir.

Âni yüz kızarması, titreme ve asap bozukluğu, onun da canını sıkabilir. Uykusuzluktan halsiz düşmüş olabilir. Karakterindeki değişikliğe kendisi de şaşabilir.

Doktorunuz, menapozdaki ruhsal korkulan bilir ve her ikinize de güven verebilir. Doktor ayrıca, sizin bilemeyebileceğiniz bir şeyi, bu durumdaki kadınların kocalarına daha az cazibeli göründükleri korkusunu taşıdıklarını da bilir. Bu geçici dönemde de çekici olduklarını öğrenmek, onları şaşırtır.

Bu güç dönemde kadınların bedensel, ruhsal, duygusal ve tıbbi desteğe gereksinimleri vardır.

Kendisinin hâlâ sevilmekte ve istenmekte olduğunu sürekli olarak hissettirerek ona çok katkıda bulunabilirsiniz. Ona göstereceğiniz şefkatin bir de karşılığı vardır; sizin erkek menapozunuz başladığında da onun size destek olması söz konusu olabilir.alıntı