Genellikle şifa tam gerçekleştiyse daha önceki temkinli davranışınızı, eskisine oranla daha mutedil bir tarzda olmak üzere takip edebilirsiniz: spor, seyahat gibi. Fakat yol yürürken nefes darlığı veya göğsünüze ağrılar geliyorsa biraz dikkatli olmanız şarttır.


Günlük hayat çok fazla yorgunluk hissediyorsanız yatınız, böylece kalb ve damarlara dinlemeleri için daha uzun bir zaman ayrılmış olur.

Biraz kendi kendinizin hekimi olmalısınız. Günlük meşgalenizde yorgunluk hissetmezseniz geceleri eğlenmenizde mahzur yoktur. Öğle yemeğinden sonra biraz yatıp istirahat etmek faydalı olur.

Neşeli, şen, şakrak arkadaşlar seçiniz. Hastalığınızdan kimseye bahsetmeyiniz. Daima iyi olduğunuzu, kendinizi herzamankinden iyi hissettiğinizi herkese duyurunuz.

Otomobil kullanmak
Otomobil kullanmak sizi yormuyorsa veyahut kullanırken göğsünüze ağrı gelmiyorsa arabamsürmenizde hiçbir mahzur yoktur. Fakat otomobil kullanmayı denemeden önce aradan üç ay geçmesini bekleyiniz.

Otomobil ile uzun yolculuğa çıkacaksannr muhakkak yanınızda araba kullanmasını bilen, yollarda size yardım edecek birisi bulunmalıdır. Arabada eşyalar varsa onları arabaya koymağa veya arabadan çıkarmağa siz yardım etmeyiniz, o işi bırakın başkası yapsın, daha iyi.

Araba kullanmanın hem bedeni, hem de ruhî tehlikeleri vardır. Şayet sinirli iseniz önünüzdeki arabaya boyuna korna çalar veya arkadan size korna çalana küfrederseniz aman araba kullanmayın.

alıntı