Tedaviye çok çabuk cevap veren bu rahatsızlık, eğer ki zamanında tedavi edilmezse kadın hayatını kabusa çevirmeye yetiyor. Vajinal kaşıntı ve nedenleri, nelermiş gelin hep birlikte öğrenelim.

Vajinal kaşıntı ve nedenleri farklı olabilir. İşte birkaç yaygın: bazı ürünlerde kimyevîler tahriş veya kaşıntıya neden olabilir alerjik reaksiyon vardır. Bu tür ürünler çamaşır deterjan ve kumaş yumuşatıcısı; banyo sabunları ve deodorants; merhem kremler ve lotions; vajinal douches ve köpükler ve reçel ilişki sırasında kullanılan içerir.

Vaginal enfeksiyonlar, özellikle vajinal mantar enfeksiyonu, sık vajinal kaşıntı gibi yoğun belirtilere neden. Vajinal mantar enfeksiyonları ortak nedenleri antibiyotik veya hapları, cinsel ilişki ve kullanımı (veya prezervatif kullanımı olmadan), adet, hamilelik, şeker hastalığı ve zayıflayan bir bağışıklık sistemi vardır. Diğer vajinal enfeksiyonlar ve cinsel yolla bulaşan hastalıklar (STDs) de dahil olmak üzere bakteriyel vaginosis (BV), Genital Herpes, trichomoniasis ve kasık biti de sorumlu olabilir.

Kadın, da kaşıntı ile birlikte, vajinal koku ve enflamasyon vajinal akıntı karşılaşabilirsiniz vajina iltihabı vaginitis var. Vaginitis sık henüz ergenlik ulaşmış değil kız oluşur; ancak STDs dışarı kural ve önemli olup cinsel taciz oluştu belirleyin. Stres vajinal kaşıntı gibi birçok sağlık koşullarının geliştirilmesi için sık katkıda bulunuyor. Eğer azaltmak veya vajinal kaşıntı önlemek Mayıs teknikleri rahatlatma bazı stres öğrenme stres yaşanıyor demektir. Perimenopausal kadınlar ve menopoz sonrası yaklaşırken-menopoz yıl sık vajinal kaşıntı deneyim. Menopoz ilgili vajinal kaşıntı genellikle birlikte vajinal kuruluk ile oluşur. Mümkündür, ancak daha az yaygın Diğer vajinal veya vulvar ka
şıntıya neden olur ve diğer cilt koşullardan biri veya precancerous olmayabilir Mayıs Durum ve pinworms – öncelikle bozar şart içerir çocuk. hemen eğer vajinal kaşıntı şiddetli karın veya alt karın ağrısı ile ve / veya ateş doktorunuza bildirin.