Evlilik sürecinde yaşanan stres ve yorgunluk gibi durumlardan dolayı ciltte meydana gelecek sorunlar için yapılabilecek bazı yöntemler vardır. Nasıl mı? İşte cevabı;


Yaşam boyu hayatınızda çeşitli nedenler ve sorunlar yaşayabilirsiniz. Yaşanan bu sorunlar ve değişiklikler cildimize de yansımaktadır. Evlilik bunlardan biridir. Cildiniz hassas ya da kuru ise özellikle evlenme döneminde daha da kurumaktadır. Hekimler çeşitli cilt hastalıkları evlilik stresi ile birlikte bir araya gelince nüksetme olasılığının çok yüksek olduğunu belirtmektedirler.

Özellikle egzama gibi cilt sorunları dekolte bölgesinde görülmektedir. Yeni evlenecek genç kızların gelinlik giyinmesi de ayrı bir stres yaratmaktadır. Sonuç olarak hayatınızın bu önemli gününde güzel görünmek çok önemlidir.

İşte evlilik stresinin sonuçlarından kurtulmak için hekimlerden öneriler:

-Yaklaşık olarak düğünden altı ay önce hazırlıklara başlamanız gerekiyor.

- Cildinizde herhangi bir kuruluk ya da sivilce gibi sorunlar yaşıyorsanız mutlaka bir dermatoloğa başvurmalısınız.

- Cildinizi temiz tutarak bu dönemi kolay atlatabilirsiniz.

- Cildinize iyi gelebilecek nemlendiricili sabunlar kullanmanız gerekir.

- Özelikle sivilceli cilt problemi yaşayanlar için zeytinyağlı, kükürtlü sabunlar dermatologlar tarafından önerilmektedir. Bu tarz sabunların cilt ve yüze son derece faydalı olduğu bilinmektedir. Bu nedenle cildiniz için en doğru seçimi yapmanız gerekir.

- Ayrıca düğün fotoğraflarında güzel görünmek için üç ya da dört ay öncesinden cildinize uygun olan temizleyicilerle yüzünüzün bakımına başlamalısınız.

- Ayrıca cildinize peeling yapmayı unutmamalısınız. Her gün cilde düzenli olarak peeling yapmak cildi ölü hücrelerden korur.

- Cildinizde çeşitli lekeler var ise fonksiyonel lazerden yararlanarak kurutulabilirsiniz.