Yoğurt zayıflatıyor

Sütün mayalanması sonucu elde edilen yoğurt doğanın mucizesi olarak gösteriliyor. Sütün mayalanması sonucu elde edilmesine rağmen içerisinde sütten çok daha fazla miktarda kalsiyum içerir. Bu özelliği sayesinde yoğurt bebeklere başlanan ilk ek besinlerden biridir ve çocukların her gün düzenli olarak yoğurt yemesi önerilir.

Ancak yoğurdun hazır alınması yerine evde mayalanması önerilmektedir. Evde mayalanan yoğurtta koruyucu maddelerin bulunmaması ve tamamen doğal olması çok daha fazla fayda vermesini sağlamaktadır. Güçlü bir kalsiyum kaynağı olmasının yanı sıra yoğurt tok tutucu özelliği ile zayıflamak isteyenlerin bol bol tüketmesi tavsiye edilen bir besin maddesidir.

Yapılan araştırmalar sonucu diyetleri boyunca yoğurt yiyen kişilerin yoğurt yemeyen kişilere oranla en az % 22 oranında daha fazla kilo verdiğini ortaya koyuyor. Zayıflamaya yardımcı olmasının yanı sıra karın bölgesinde biriken yağların erimesinde de son derece etkili olduğu bilinen yoğurdun diyet yaparken ara öğünlerde tüketilmesi etkili bir zayıflama için çok faydalıdır. Ara öğünlerde yiyebileceğiniz gibi ana öğünlerde de yoğurdu yemeğin yanında tüketebilirsiniz.


alıntıdır