Manuel Tedavi Yöntemi - Ameliyatsız Boyun Fıtığının Tedavisi - Boyun Fıtıgı Tedavisi Hakkında
Manuel Tedavi ile Boyun Fıtığının Tedavisi


Boyun omurları bel omurlarına göre oldukça küçüktürler. Ayrıca boyun omurlarını çevreleyen kas kütlesinin hacmi de küçüktür. Açıkça anlatmak gerekirse boynumuz belimizden daha incedir. Bu nedenle boyun omurlarına traksiyon (Çekme işlemi) uygulamak daha kolay ve daha etkili olmaktadır. Boyun fıtığının traksiyon yöntemi ile tedavisinde % 90’lara varan başarı şansı mevcuttur. Ameliyat her zaman olduğu gibi son çare olmalıdır.

UNUTULMAMASI GEREKEN EN ÖNEMLİ KONU; HER BOYUN FITIĞININ TRAKSİYON YÖNTEMİ İLE TEDAVİ EDİLEMEYECEĞİDİR.

Boyun fıtığınızın bu yönteme uygun olup olmadığına biz karar vereceğiz. Bazı boyun fıtıklarının kısa bir süreçte ameliyat olması gerekmektedir ve kesinlikle traksiyon yöntemine uygun değildirler. Bu hastaların traksiyonla vakit geçirmeleri halinde istenmeyen zararlar oluşabilir.

TEDAVİ:

Tedavi 1 ay sürmektedir. İlk muayeneden sonra hastaya manuel tedavi yapma kararı verilirse,1 adet sünger boyunluk ve 1 adet portatif cervical traksiyon cihazı alınmaktadır.

Tedaviye genellikle hafta başında başlamaktayız. Pazartesinden cumartesine kadar toplam 6 seans manuel tedavi uygulanmaktadır. Bu süreç içinde aynı zamanda hastaya traksiyon cihazını kullanabilmesi için eğitim verilmektedir. 1 haftayı Denizli de geçiren hasta geri kalan 3 hafta boyunca evinde tedaviye devam etmektedir. Toplam 1 ay sonunda tedavi tamamlanmaktadır.

Manuel tedaviye uygun olup olmadığınızı tespit etmek için size yardımcı oluyoruz. Varsa boyun MR tetkikinizi aşağıda yazılı olan kargo adresimize gönderin.Filmler incelendikten sonra size yine kargo yoluyla gönderilecektir.