goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 01 - Göz için 7 önemli sinyal!

1. Sürekli kırmızılık:

Kızarıklık ciddi veya önemsiz bir göz problemine bağlı olabilir. Nasıl ayırtedilebilir? Genellikle ciddi bir hastalıkta diğer belirtiler de mevcuttur. Ancak başka bir semptom yoksa bile olağandışı bir kızarıklık devam ediyorsa doktorunuz tarafından görülmelidir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 02 - Göz için 7 önemli sinyal!

2. Devam eden ağrı veya gözde veya çevresinde rahatsızlık hissi.

Sağlıklı bir göz ağrı yapmaz. Hepimizde vücudumuzun orasında burasında hafif ve gelip geçici ağrılarımız olur. Göz de buna dahildir belki yorulduğumuz zaman. Ancak sürekli ağrı normal değildir. Özellikle göz kızarıksa veya diğer tehlike sinyalleri de varsa.


goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 04 - Göz için 7 önemli sinyal!


3. Görme bozukluğu: Göz görmek içindir ve en önemli tehlike sinyallerinden biri görme problemidir.

Görme bozukluğu birçok şekilde olabilir. Örneğin yakın veya uzakta detaylar bulanıklaşabilir. Böyle bulanıklaşma sıklıkla basit bir gözlük gereksinimidir. Ciddi değildir ve tabii körlüğe neden olmaz. Ancak bulanık görme diabete hipertansiyona zehirlenmeye ve daha birçok ciddi probleme bağlı olabilir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 05 - Göz için 7 önemli sinyal!

4. Periferik görme kaybı gözde veya beyinde önemli bir hastalığa bağlı özellikle kötü bir sinyaldir.

Bildiğiniz gibi normalde yalnızca düz kaışınızı değil iki tarafınızı da görürsünüz. Aynı anda görebildiğiniz bütün bu alana görme alanı denir. Şayet bu alanın bir kısmı görülüyorsa nedeni hemen her zaman retina optik sinir veya beyin hastalığıdır.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 06 - Göz için 7 önemli sinyal!

Çift Görme diğer bir kötü semptomdur. Herşeyi iki tane görmek gözlerin düzgün pozisyonda olmadığını ifade eder. Genellikle beyin tarafından gözlerin kontrol edilmesinde bir probleme bağlıdır. Şarhoşken olduğu gibi geçici olabilir. Persistan çift görme kötü bir belirtidir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 07 - Göz için 7 önemli sinyal!


Bazen bir gözün önünde aniden uçuşan noktalar belirir. parlak beyaz bir yüzeye veya gökyüzüne baktığınızda gördüğünüz birkaç çizgi veya noktayı kastetmiyorum. Küçük sinekler gibi önünüzde dans eden yüz veya bin noktayı kastediyorum.

Bu noktalar gözün gerisindeki jel olan vitre sıvısı içine dağılmış hücrelerdir. Bu hücreler kanamaya bağlı kırmızı kan hücreleri veya enfeksiyona bağlı beyaz kan hücreleri olabilir. Ne kanama ne de enfeksiyon göz içinde istenen bir şey değildir!

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 08 - Göz için 7 önemli sinyal!

4. Şaşı Gözler:

Çocuklukta veya erişkinde sonradan bir gözün içine veya dışına dönmesi beyinde gözlerin kontrolünün kaybolduğunu gösterir. Bu durum göz görmediği için ve beyne hangi doğrultuya baktığını anlatamadığı için gelişebilir. Veya beyin kontrol sistemlerinin kendisi bozulmuş olabilir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 09 - Göz için 7 önemli sinyal!


5. Büyüyen kitleler:

Göz üzerinde veya kapaklar üzerinde şişlikler ve kitleler kanser infeksiyon veya görmeyi bozan diğer anormal durumlara bağlı gelişebilir. Birçok küçük etbeni ve siyah benler kapaklar üzerinde zararsızca gelişebilir. Benim kastettiğim bu küçük problemler değil gittikçe büyüyen anormal kitlelerdir. Spontan olarak kanayanlar hemen kesin olarak kötü huyludur. Kanserlerin ağrı yapması şart değildir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 10 - Göz için 7 önemli sinyal!

6. Sürekli kabuklanma ve sekresyon:

Gözün yüzeysel enfeksiyonları irritasyona neden olarak gözden veya kapak kenarlarından yapışkan iltihabi akıntıya yol açar. Bu akıntı kirpik diplerinde ve köşelerde kuruyunca sert kabuklar oluşur. Göz yüzeyi enfeksiyona dirençlidir. Ancak ince yüzeysel hücre tabakası sıyrıldı ise örneğinkatarakt lens takarken veya sertçe gözler ovuşturulduğundayüzeysel mikroplar hassas derin dokulara girebilir ve hızla çoğalır.

O nedenle enfekte bir göz sağlıklı bir göze zarar vermeyen önemsiz sıyrıklardan bile zarar görebilir. Bu tip enfeksiuonlar uygun antibiotik kullanımı ile temizlenmelidir.

goz icin 7 onemli sinyal gozler kadinlarkulubu net 11 - Göz için 7 önemli sinyal!

7. Pupilla değişiklikleri:

Normalde pupillalar (irisin merkezindeki siyahlık) yuvarlak veya iki gözde eşit büyüklüktedir. Pupilla büyüklüğü göz içine giren ışık miktarını ayarlar ve beyin tarafından kontrol edilir. Muayenenin önemli bölümlerinden biri pupilla muayenesidir.

Çünkü bu beyinle normal veya bozuk sinir bağlantılarının sonucunu gözlemenin en kolay şeklidir. Ayrıca gözün kendisinin ciddi hastalıkları da pupilla değişikliğine yol açar. O nedenle düzensiz bir pupilla veya iki göz arasında büyüklük farkı önemli bir tehlike sinyalidir.

7 tehlike sinyalinden birinin veya birden fazlasının varlığı gözardı edilmemelidir. Çünkü problemin tanınması ve zamanında değerlendirilmesi ve tedavisi gözün kör olmasını önleyebilir.