Dr. Ömer Coşkun, kas erimesine en etkili desteğin 'aslanpençesi' olduğunu söyledi.

Kasları zayıf düşüren ve eriten birçok hastalık bulunduğuna dikkat çeken Dr. Coşkun, bunların büyük çoğunluğunun genetik sebeplerden kaynaklandığını söyledi. Dr. Coşkun, yaptığı araştırmalar sonucu aslanpençesi bitkisinin kas erimesine iyi geldiğini tespit ettiğini belirterek, "Çabuk yorgun düşüyorsanız, merdiven çıkmakta zorlanıyorsanız, sizde de kas erimesi olabilir. Yıllardır bana başvuran kas erimesi hastalarıma aslanpençesi çayını önerdim ve bir çok hastan bu tedaviden olumlu neticeler aldı. Altı ay düzenli şekilde aslanpençesi bitkisi alındığında, önce hastalık duruyor ve sonra kaslar gücünü yeniden kazanıyor" dedi.

Aslanpençesi bitkisinin çay şeklinde kullanılabildiği gibi kurutulup toz haline getirilerek günde iki gram çorbaya konulmak suretiyle de alındığını kaydeden Coşkun, 'Bir bardak sıcak suya iki gram aslanpençesi bitkisi konuyor. Yaklaşık 5 dakika demlemek yetiyor. İçine başka bir şey konulmaması gerekiyor' diye konuştu.

Aslanpençesinin kaslara gelen kan akımını arttırarak, kasların ihtiyacı olan önemli maddelerin sağlanmasına yardımcı olduğunu vurgulayan Coşkun, kas erimesinden dolayı yürüyemez hale gelen hastalarda bile aslanpençesinin önemli bir umut olduğunu belirtti.