Kemik erimesi tıp dalındaki adıyla osteoporoz belirtileri belde, sırtta, ellerde, omuzlarda, kalça kemiğinde ve kaburgada kendini göstermektedir. Kemik erimesinin belirtilerinin başında ise bel ve sırt ağrıları gelmektedir. Kemik erimesine yakalananların büyük çoğunluğunda bel ve sırt ağrıları oldukça şiddetli bir şekilde kendini hissettirir. Boyda kısalma olması da kemik erimesinin belirtileri arasındadır. Aynı zaman da sırtta kamburlaşma, omuzların yuvarlak bir biçim alması gibi belirtileri de bulunmaktadır.

Kemik erimesinin daha şiddetli olduğu ilerleyen dönemlerinde ise kırıklar ortaya çıkar.Özellikle de omurgada yaşanan kırıklar hastaların yaşam kalitesini oldukça olumsuz etkiler. Omurgada kırık olmasının yanı sıra el bileği kemiklerinde, kaburga kemiklerinde ve kalça kemiğinde de kırıklar husule gelir. Hasta en ufak bir çarpma anında bile kemik kırıkları ile karşılaşır. Kemik erimesine bağlı kemik kırıklarının meydana gelmesi hastaların zor bir hayat yaşamasına sebep olacağı için, sorun en erken dönemde kontrol altına alınmalıdır.

Kemik Erimesi Maddeler Halinde Şöyle Sıralanabilir:

Sırt ağrısı (Omurga kemiklerinde kemik erimesinin ilerlemesi nedeniyle gelişir.)
Bel ağrısı
Boyun ağrısı
Boy kısalması
Öne eğik ve kambur vücut şekli
El bileği, kalça ve omurga gibi kemiklerde kırıklar. Çok ileri derecede kemik erimesi varlığında umulmadık basit travmalarla bile kırıkların meydana geldiği görülür.
Çok ilerlemiş osteoporoz hastalarında kemik ağrıları ve kemiklerde hassasiyet meydana gelebilir.
Omurga ve diğer kemiklerdeki kırıklara bağlı vücutta şekil bozuklukları meydana gelebilir.
Ağrı ve kırıklardan dolayı hasta giderek hareketsizleşir.