Okyanus terapisi, bedensel, ruhsal ve zihinsel dengenin sağlandığı doğal bir rahatlama yöntemi. Terapi, özel bir İngiliz tuzu olan epsom tuzunun kullanıldığı havuzda yapılıyor. Tuzun kaldırma gücü, vücudu en rahatlamış haliyle suyun yüzeyinde tutuyor ve bu sayede kaslar rahatlarken zihin de uyku öncesindeki gevşeme haline geçiyor.

Okyanus terapisi sayesinde tüm duyularımız güçleniyor. Terapi, okuduğumuzu daha iyi anlamamıza ve anlatılanları daha iyi algılamamıza yardımcı oluyor. Yaratıcı düşünce kabiliyetini geliştiriyor ve kişinin çevresine karşı daha pozitif ve duyarlı olmasını sağlıyor.

Okyanus terapisinin faydalarına bakacak olursak, Magnezyum ve kalsiyum eksikliğinin psikiyatrik bozukluklara, depresyona yol açtığı biliniyor. Tuz da doğada bulunabilecek en zengin magnezyum kaynağı. Stres, anksiyete, bağımlılık, fobiler ve depresyon gibi günümüzün yaygın sıkıntılarını bu terapiyle uzaklaştırmayı vaat ediyoruz. Bedenimiz yerçekiminden kurtulduğu anda kan dolaşımı hızlanıyor. Böylece tüm adale ve iskelet yapımız belirgin bir ölçüde rahatlayıp iyileşiyor.

Okyanus Terapisi; bedeninizi, ruhunuzu, zihninizi rahatlatıyor. Ve kötü, olumsuz olan her şeyden arındırıyor. Tüm duyularınızı güçlendirerek ve dengeye sokarak daha sağlıklı bünyelere sahip olmanızı sağlıyor. Yaratıcılığınızın gelişmesine katkıda bulunan yöntem, düşünce gücünüzün artmasına da yardımcı oluyor. Daha olumlu ve mantıklı düşünmenize, doğru kararlar vermeniz adına beyninizin rahatlamasına zemin oluşturuyor. Birçok psikolojik rahatsızların tedavisinde de uygulanmaktadır. Özellikle depresyon, anksiyete, uyuşturucu bağımlılığı, agresiflik, stres gibi olgulardan arınmanızı sağlıyor. Fobilerden de kurtulmanıza yardımcı olan yöntem, magnezyum, kalsiyum eksikliğinin yol açtığı hastalıklara da deva olmaktadır. Kaslarınızın gevşemesine ve kan dolaşımınızın hızlanmasını sağlıyor. Romatizmal rahatsızlıklar, bel ve sırt ağrılarından kurtulmanın en doğal yolu olan okyanus tedavisi, uzmanlar tarafından herkese tavsiye ediliyor.

Okyanus Konsantrasyon eksikliği olanlara bire bir iyi gelen terapi, cildinizin daha parlak ve sağlıklı olmasını da katkı sağlıyor. Özellikle anne adaylarının rahatlaması için kullanılan yöntem, doğum öncesi ve sonrası uygulanıyor. Hem bebek hem de anne rahatlıyor ve olumsuz olan durumlardan sıyrılmış oluyor. Okyanus terapi, felç ve sakat olan kişiler içinde ideal bir fiziki terapi yöntemidir. Sporcuların rahatlaması ve daha güçlü yapıya sahip olması için yine bu yöntem tavsiye edilmektedir. Sürekli bilgisayar kullananlara, yoğun çalışanlara, öğrencilere zihin açıklığı ve dinçlik veriyor. Okulda öğrencilerin dersleri iyi anlaması ve çalışanların işlerine daha iyi adapte olmaları için bu yöntem idealdir.

Okyanus Terapisi tedavisi, bir saatlik süreyi kapsıyor. Kişinin rahatlaması için özel sulardan ve karışımlardan meydana gelen havuz hazırlanmaktadır. Kişi yer çekimi sorunu olmadan havuzun keyfini çıkarmaktadır. Bir saat boyunca kişi bu havuzda rahatlatılıyor ve hafiflemesi sağlanıyor. Hafifleyen ve rahatlayan kişi suyun içinde bulunan özel karışımlar sayesinde gevşiyor ve kaslarının, zihninin tüm olumsuzluklardan arındığını hissediyor. Epsom tuzunun salgılamış olduğu maddeler sayesinde cildiniz sıkılaşmış ve parlaklık kazanmış oluyor. Yoğun mutluluk ve huzur hissi uyandıran terapi, düzenli tekrar edildiğinde bağımlılıktan ve diğer cilt hastalıklarından, psikolojik vakalardan kurtulmanızı sağlıyor.