Mide bulantısına ne iyi gelir? Bir çok sebepten dolayı midemiz bulanır. Mide bulantısında en çok yapılan yanlışlardan biri de, ilaç kullanımı. Doktor önerisi olmadan ilaç kullanmak çok yanlış. Doktorlar zaten mide bulantısı için kolay kolay ilaç yazmaz.

Mide bulantısına iyi gelen 7 besin;

Mide bulantısı için ilaç kullanmak yerine midenize iyi gelecek doğal çözümler vardır. Aşağıda sıraladığımız besinler, mide bulantısına en iyi gelen besinlerdir. İşte o besinler;

Zencefil

Zencefil, mide bulantısını gidermek için çok faydalı olarak bilinir. Eğer mideniz bulanıyorsa, zencefilli bir şeker ya da zencefil çayı içebilirsiniz. Zencefilli bira da içebilirsiniz ancak içinde zencefil aroması değil gerçek zencefil olduğuna emin olun.

Tuzlu Bisküvi

Tuzlu bisküvi ya da kraker, özellikle hamilelikteki sabah bulantılarına birebirdir. Eğer midenizde tuzlu gıdalarla ilgili bir sorun yoksa mideniz bulandığında tuzlu bisküvi, kraker veya galeta gibi ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Yoğurt

Kemoterapiye bağlı mide bulantısında yoğurt çok faydalı olabilir. Hem mide bulantınız hafifleyecek hem de kemoterapinin yok ettiği bakterileri geri kazanacaksınız.

Muz

Muz da mide bulantısına birebir iyi gelen gıdalar arasındadır. Hem hafif hem de potasyum açısından zengin bu yiyecek midenizi rahatlatacaktır.

Pirinç Lapası

Çok iştah açıcı olmasa da, pirinç lapası da mide bulantısına iyi gelir.

Nane

Zencefil gibi, nane yağı da mide bulantısı için mükemmel ve pratik bir çözümdür. Naneli şeker yiyerek ya da nane çayı içerek mide bulantınızı hafifletebilirsiniz.

Karpuz

Kulağa tuhaf geliyor değil mi? Ancak istifra ettiyseniz vücudunuz susuz kalır ve karpuz yiyerek hem mide bulantınızı geçirir hem de kaybettiğiniz suyu geri alırsınız.