Gözler Neden Çift ve Bulanık Görür

Gözlerin bulanık görmenin nedeni, göz hastalıkları ve katarak olabilir. Ayrıca şeker hastalığı ve gizli şekerde bulanık ve çift görmeye neden olur. Kandaki şeker seviyesindeki oynamalar, şekerin yükselmesi, şekerin düşmesi görmede bozukluk yapabilir. Açlık ile tokluk kan şekerinizi düzenli olarak ölçtürün.

Yemekten sonra kan şekerinin düşmesi insanın yaşamını olumsuz yönde etkiler. Baş dönmesi, halsizlik, yorgunluk baş dönmesi yapar. İş gücünü düşürür, öfkeli, kızgın ve sabırsız bir hale getirir. Çok fazla olmasını rağmen pek dikkat edilmeyen önemli bir rahatsızlıktır. Birçok kişi kilo verememekten şikâyet eder nedeni reaktif hipoglisemi olabilir. Çift görme ve bulanıklık kan şekerinin artmasından kaynaklanır. Kam şekeri yükselince uzağın bulanık görülmesine neden olur. Sürekli bulanık gören kişi de katarakt olur. Göz sinirlerini ve kaslarını etkileyen hastalıklar vardır.

Bu Hastalıklar:

multipl skleroz
Seker hastalığı
Beyin kanaması
Tiroit hastalıkları
Damar tıkanmaları
Geçirilmiş travmalar ve ameliyatlar
Böyle durumlarda doktara başvurun:

Bulanık görme
Görme netliğinde azalma,
Çifte görme
Görme alanında yanar söner ışıklar ve hareketli noktalar
Okurken zorlama
Gözde basınç ve ağrı olması
Günlük hayatta bazen gözlerimizi çok zorladığımız olur. Yoğun çalışma ve uykusuzluk gibi. Bu gibi haller gözü fazla yorar ve hastalıkları davet eder. Çift görme çeşitli hastalıkların belirtisi olabilir. Göz ağrıları sık rastlanan şikâyetlerdir.