Meme büyümesi erkeklerde yaşanan sorunlardan bir tanesidir. Değişen beslenme alışkanlıklarıda meme büyümesinde etkili rol oynamaktadır. Erkeklerde meme büyümesi, testosteronun az, östrojenin daha fazla salgılanmasıyla ortaya çıkıyor. Sıkıntı yaratan bu durumdan lokal anestezi ile yapılan ve iz bırakmayan ameliyatlarla kurtulmak mümkün.


Erkeklerde Meme Büyümesi

Erkeklerde değişen beslenme alışkanlıkları ve birçok dış etken, erkeklerin de görünümlerini değiştirdi. Gereğinden fazla genişleyen meme bölgesinin erkekleri rahatsız ettiğini belirten uzmanlar, jinekomasti denilen meme küçültme operasyonlarının lazer lipoliz yöntemiyle de yapıldığını söyledi.

Meme bölgesini fazla yağlardan arındırarak olması gereken görünüme kavuşturduklarını vurgulayan uzmanlar,”Artık erkeklerde meme küçültme operasyonu, iz kalmayacak şekilde lokal anestezi altında uygulanabiliyor. Böylelikle klasik liposuction yöntemlerinin aksine ciltte ve yağ dokusunda travma oluşturmadan, o bölgede açığa çıkan yağlar kalıcı şekilde yok edilebiliyor. Takip eden günlerde de devam eden gerginleşme oluşuyor ve deri sarkması ile buna bağlı germe işlemlerine gerek kalmıyor. Üstelik hasta hemen normal hayatına dönebiliyor” dedi.

Bu yöntemle tamamen iyileşme süresinin 1 haftaya kadar indirildiğini ancak bu süre içinde hastanın çalışabildiğini ve sosyal yaşamına devam edebildiğini söyleyen uzmanlar, “İnsan vücudu yeni yağ hücresi üretmediği için operasyonun etkisi kalıcı oluyor” ifadesini kullandı.

Ciddi kalp problemleri, yüksek tansiyon, diyabet ve kanama bozuklukları olan hastalarda ise doktorları ile görüşülerek gerekli önlemler alındıktan sonra bu ameliyat yapılabiliyor.