Doğum Lekesi Aldırma Yolları. Doğum Lekesi Aldırma Yöntemleri.

Doğum lekesi aldırma konusunda bilinmesi gerekenler vardır. Yanlış yapılan yöntemler sağlığınızı daha kötü yapabilir. O nedenle bir uzman tarafından bilgi almanız sağlığınız açısından daha iyidir. Bunun dışında doğum lekesi aldırma ile ilgili en çok kullanılan yöntemlerden birisi olan lazer tedavisi konusunda bilgi verilecektir.

Doğum Lekesi Aldırma Yöntemleri

Doğum Lekelerinde genellikle lazer yöntemi kullanılır. Doğum lekelerinde en çok tercih edilen lazer yöntemi pastay lazer uygulamasıdır.

Lazer tedavisi doğumdan sonra kalıcı olan cilt üzerindeki lekelere uygulanabiliyor. Ve kısa sürede sonuç veren bu tedavi şeklinin kesinlikle yan etkisi bulunmuyor. İlk olarak İngiltere’de uygulanan bu yöntem % 100 başarı sağlayarak çocuklarının geleceği için endişelenen anne ve babanın yüzünü güldürmeyi de başardı.

Lazer tedavileri genellikle 5 – 6 haftada bir uygulanmaktadır. Doğum lekelerinin tedavisi 6 seans ile 10 seans arasında devam eden uzun süreli tedavilerdir. Lazer tedavisinin uygulandığı vücut bölgesi de tedavi sürecinde etkili bir faktördür.

Örneğin yüz bölgesi vücudun diğer bölgelerine nazaran tedaviye daha hızlı yanıt vermektedir. Koyu renkli lekelerde açık renkli lekelere göre tedaviye daha zor yanıt vermektedir. Lazer tedavileri için hastanın yaşı da önemli bir faktördür. Çünkü genç yaştakiler bu tedavilere daha hızlı yanıt vermektedir.