Ağlamanın Faydaları / Ağlamanın Sağlık Açısından Faydaları - Ağlamanın Faydaları / Ağlamanın Sağlık Açısından Faydaları


Ağlamanın Sağlık İçin Faydaları

1) Kalbe İyi Gelir

Kalp, ağlama esnasında; daha doğrusu, üzülme durumlarında çok daha yavaş çalışmaktadır. Bu nedenle de, kalp olabildiğince az yorulur ki; akan her gözyaşı, kalp damarlarının açılmasında olumlu bir etki sunmaktadır.

2) Stresi Yok Eder

Bildiğiniz gibi, stres; hemen her türlü durum ve unsur karşısında yaşanması mümkün olan bir durumdur. Üstelik oldukça sinsi bir hastalıktır. Ağlamak, bu konuda da sizlere yardımcı olmaktadır ve stresi gidermektedir.

3) Uyumaya Destek Sunar

Özellikle üzüntülü olduğunuz gecelerde ağlamanız, açılmanıza ve rahatlamanıza neden olacaktır. Bu sayede, uyuma isteğiniz; normale göre çok daha fazla olacaktır.

4) Güven Verir

Ağlamak, ciddi anlamda güven duygusu kazanmaktadır. Çünkü o an ki sıkıntı ya da benzeri diğer duyguları dışarı atmanız sağlanır. Buda; güven ve cesaret duygularının meydana çıkmasına ciddi anlamda zemin hazırlamaktadır.

Tüm bunların dışında; tansiyona etkisi, yemeği azaltması, gözlere faydası ve daha bir çok etkisi ile, ağlamak sağlık için çok yararlıdır. Bu bağlamda, sizler de ağlamak istediğiniz de mutlaka rahatça ağlayın ve vücudunuzu, duygularınızı dinlendirme şansını elde edin.