Diyarbakır'da göğüs rahatsızlığı nedeniyle Özel Veni Vidi Hastanesine getirilen Gazal Keskin'in bütün iç organlarının ters yerde olduğu tespit edilerek, kapalı olan kalp damarlarına baypass yapıldı.Ameliyatı yapan Opr. Dr. Fikri Kutlay, yaptığı açıklamada, Keskin'nin Batman'dan göğüs ağrısı nedeniyle geldiğini söyledi.

Yapılan anjioda hastanın kalbinin sol tarafta değil sağda olduğunun tespit edildiğini ifade eden Kutlay, şöyle dedi:''Daha sonra yapılan tomografi, ultrasonografi tetkiklerinde hastanın karın içi organlarında ters yerleşim olduğu tespit edildi. Kalbi sağda, karaciğeri solda, midesi ve dalağı sağda. Şimdiye kadar bu vaka Türkiye'de 3, dünyada ise 21'incidir. Normalde sol taraftaki meme atar damarı çıkarılırken bu hastada sağ meme atar damarı çıkarılmıştır. Kardiyoloji uzmanı Dr. Hacı Çiftçi ile yaptığımız bütün işlemlerde ayna görüntüsü şeklinde çalışılarak, iki damara bypass uygulanmıştır.''

Keskin ise daha önce Batman'da defalarca göğüs ağrısı da başta olmak üzere çeşitli şikayetlerle resmi ve özel hastanelere başvurduğunu söyledi.

Ağrılarına çözüm bulanamadığı için Diyarbakır'a geldiğini anlatan Keskin, ''Daha önce defalarca doktora gitmeme rağmen, kimse bana organlarımın ters yerde olduğunu söylemedi. Sağlığıma kavuştuğum için çok mutluyum. Herkese teşekkür ediyorum'' dedi.

Hastanın önümüzdeki günlerde taburcu edileceği bildirildi.