Nefes terapisi
Uzakdoğu yaşam sanatı olan “Transformal Nefes” adı altında verilen nefes eğitimleri ile daha fazla fiziksel ve mental enerjiye sahip olunabileceği gibi duygusal ve fiziksel acılardan da kurtulunabileceği iddia edildi.

Uzakdoğu yaşam sanatı olan “Transformal Nefes” adı altında verilen nefes eğitimleri ile daha fazla fiziksel ve mental enerjiye sahip olunabileceği gibi duygusal ve fiziksel acılardan da kurtulunabileceği iddia edildi.

Dünya çapındaki sayılı eğitmenlerden olduğu belirtilen ve Türkiye'nin tek transformal yaşam koçu olduğu bildirilen Nevşah Fidan, Uzakdoğu ülkelerinde çok eski bir geçmişe sahip olan ve Avrupa'da uzun yıllardan beri uygulanan transformal nefes eğitimleri ile ilgili ABD'de aldığı eğitimin ardından yaklaşık 3 buçuk yıl önce Türkiye'ye gelerek eğitim vermeye başladığını söyledi.

Transformal nefes tekniği uygulamasının çok basit, ağızdan alınan tam ve bağlantılı bir nefes sistemi olduğunu belirten Fidan, bu sayede bedenin “duygusal çöplük” olarak nitelendirilen çocukluktan beri taşınılan duygusal travmalardan arınmasını sağladığını ve buna bağlı olarak da neşe, mutluluk, sağlık ve güzelliklerin yaşanabileceğini vurguladı.

Bilinçli nefes almanın gücünün Uzak Doğu'da yüzyıllar boyunca manevi aydınlanmanın bir aracı olarak kullanıldığını bildiren Fidan, şunları söyledi:

“Nefes alışımızın derinliğini, ritmini ve hızını değiştirmek suretiyle kimyamızı, duygularımızı, tutumumuzu ve hatta görünüşümüzü değiştirebiliyoruz. Bu değişiklikler ile bakış açımız kendimizi daha olumlu bir akıl-beden durumuna geçirecek şekilde değişebiliyor.”
Nefes kapasitesinin tamamının kullanılması halinde ömür boyunca genç, sağlıklı ve neşeli kalabilmenin mümkün olduğunu savunan Fidan, şöyle konuştu:

“Transformal nefes terapisi, şu anda dünyanın en hızlı yayılan ve en etkili arınma tekniği. İyi nefes alıp vermeye başlamak bu güne kadar binlerce kişinin hayatını değiştirdi, hepsinin yaşamına sağlık, mutluluk ve huzur getirdi. Tekniği uygulayanların yaşamında daha fazla fiziksel ve mental enerji, kendi kendine sorun yaratmanın önüne geçme, ne olursa olsun mutlu olabilme, neşe ve sevgiyi yoğun olarak alabilme ve verebilme, duygusal ve fiziksel acılardan kurtulabilme, kötü alışkanlıklardan uzak durabilmenin yanı sıra daha sağlıklı ve enerjik bir yaşam için beceriler kazanabiliyor.”

SEANSLAR NASIL OLUYOR?

Nevşah Fidan, bir saat boyunca süren transformal nefes seanslarında, açık bir dalga gibi nefes alındığını söyledi.
Nefesi ağızdan alıp karından başlayarak tüm nefes sisteminin bağlanması ve hiç beklemeden rahatça nefesi bırakmak gibi yetilerin anlatıldığı ve uygulandığı seansların daha etkili bir biçimde kullanılabilmesi için ellerin, vücut taramasının ve seslerin de kullanıldığını ifade eden Fidan, şöyle dedi:
“Katılımcılar, seans içinde bilincin tüm seviyelerinde fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olmak üzere dönüşüm geçirecekler. Her seansta doğum travmasını, geçmiş yaşam travmalarını, baskılanmış duyguları ve negatif düşünce şekillerini güvenli ve kolay bir şekilde iyileştireceklerdir.”
(KRM-ST-ECN-BER)