Gerçek ismiyle Ozan Erdoğan 1988 İstanbul doğumlu. Beatmaker(Prodüktör) ve MC.Doğma büyüme İstanbul'lu olan ve Küçük yaşlardan bu yana müzikle içiçe büyüyen ve rap dinlemeye 2000 yılında başlayan,bu müzik dalıyla tanışmadan evel bir çok müzikle ilgilendi..

Bir çok denemeden sonra 2002 yılında evinde ilk parçasını kaydetti. Bundan sonra gerek beat yapımı, gerek vokal, gerekse söz anlamında kendini geliştirdi.Uzun bir süre Eastila adlı bir oluşumda boy gösterdi,2004 yılında underground olarak piyasaya sunulan ''Eastila-İsimsiz Vurgular'' adlı albümde yer aldı ve bu albüm için 17 adet beat yaptı..Bu albümden çıkan ''Yarınlara bir Anı'' adlı parça oldukça dikkat çekti. Bir yandan bir çok Underground MC ile çalışmalarını sürdürdü, beat ve featuring desteğinde bulundu..bu süre zarfında çeşitli nedenlerden dolayı Eastila oluşumundan ayrılan Da Poet ,2005 yılında Raziel ve Mozole Mirach ile birlikte Sert Ünsüzler EP'sini hazırladı ve bu EP'nin beatlerini hazırladı yopun ilgi toplayan ve kimilerince hala en iyi underground olarak en iyi türk rap albümü gösterilen EP ile birlikte Da Poet'te undergroundda daha çok duyulan bir isim olmaya başladı,Sert Ünsüzlerden sonra Poet,Uzun süre rafında beklettiği ve eski-yeni parçaların karışımdan oluşan ilk solo albümü ''Barış İçin Savaş''ı 2006 yılının Temmuz ayında yayınlama kararı aldı..

Gerek featuring lerle gerek beat lerle gerekse rap lerle oldukça beğeni kazandı...kendi işleri dışında,diğer mc lere de beat prodüksiyonu yapan DP,adından sıkça söz ettirdi...2006 yılının Kasım ayında ise 2. solo albümü olan ve ''yaptığım en iyi albüm,en iyi müzik'' dediği ''Risk Bağımlısı'' nı underground olarak satışa sundu..büyük ilgi toplayan ve iyi bir satı yakalayan albüm,gerek müzikalitesi,gerek düetleri ile oldukça ses getirdi..2007 ocak ayında,Dünyanın en büyük dövüş organizasyonlarından biri olan K1 için Emre ile birlikte bir parça hazırladı.


ilk kaydından bu yana kendine has tarzının peşinden giden ve müziği her türlü kalıptan uzak tutan bir anlayışı benimseyen DP birçok organizasyonda sahne aldı...Bunlardan Bir Kaçı:

Mimar Sinan Üni.Bahar Şenlikleri ,Istanbul Hiphop fest. 2,R&B Special Day @ Saklıkent,Istanbul Underground Live 2005,Hiphop Allstars 2005,Microphone of the Magic1,Hiphoplife Boom,Rise of Turkish Hiphop@Studio Live,Bak layn@İzmir,Kemancı,Ankara ODTÜ,Kadıöy Acil Album Relase Party ve birçok underground konser

Da Poet in Yer Aldığı Diğer Albümler
Raziel - Mekan-ı Cehennem
Sahtiyan - 7 Katlı Mixtape
Kadıköy Acil Mixtape
Emre - Organik Trackler
Mt - Şattafat
Patron - Parlayan Madalyon
Saian - Olma
Sansar - Psikopat Yaza
Rapozof - Adıma Saygı Duy
Mozole Mirach - Araf
U.l.a.s - Utopya EP
U.l.a.s - Harf Arası Noktalar
Echo - Gizemli Davet
Hazar - Tutsak Kalmış Fırsatlar