İhtilal (Garez, Kaplan, Hayki)

Garez Hakkında

Garez... 1984 Igdır dogumludur..İlk rap dinlemeye 95yılında cartelle Başladı... Daha sonradan 2pac,Rundmc,Cypırs Hıll,Snoopdog gibi rapin öncü isimlerini dinleyerek yakından takip ettii... Turkrapine öncü olan fuat,İslamic force gibi mc ve grupları uzun bi süre dinledikden sonra kendi liriklerini yazmaya başlayıp amatör olarak kayıtlar yapmaya başladı...Daha sonradan aynı ortamda ama solo olarak dewam eden Kaplan'la tanıştı...2004 senesinde İhtilal(KaraKaplan,Garez,Hayki) grubunun kurulması ile yoluna dewam etmeye başladı. İhtilal olarak underground'da ''Tüylerin Diken Diken''ve''Kural'da Biziz Yasa da'' isimli iki albüm cıkarmışlardır.. Ve birçok albümdede yer alıp undergroundda bir çok mc ile feat i bulunmaktadır..

Kaplan Hakkında

1983 İstanbul doğumlu kaplan.. 1995 de ilk cartellle Türkçe rap le tanıştı ve 1999 yılında ilk solo çalışmalarına başladı.. ilk profosyonel kayıdını 2001 yılında gerçekleştiren kaplan... şu an bulunduğu grup olan İhtilal'i 2004 yılında Garez ve Hayki ile kurdu (Tüylerin Diken Diken ve Kuralda Biziz Yasada ) albümlerini yeraltına sundular…kaplan Radical Sound gibi bir çok albümde ve complatıonda yer aldı..

Hayki Hakkında

14.04.1983 doğumlu olan hayki 95 yılında rap dinlemeye başladı...Türk ve dünya rapini yakından takip ederek....Önceleri tek başına çalışan hayki ilk kaydını 2000 yılında kendi evinde aldı....Derken araya askerliğin girmesi ve çalışmak zorunda olması gerektiğinden rap hayatı pekte aktif geçmedi.... Askere gidene kadar kendi çapında kayıtlar alıp birkaç organizasyon da sahne aldı.Asıl amacı askerliğini bitirdikten sonra tek işinin müzik olmasıydı Ve vatani görevini tamamlayıp istanbula döndükten sonra Kaplan veGarez ile 2004 yılında İhtilal adlı grubu kurdular....grup la beraber "Tüylerin Diken Diken"&"Kuralda Biziz Yasa'da"adı altında iki unuderground albüm pisaya sürüldü......ardından Kraliçe(YAS) ile birlikte mersinde ŞŞŞ!!! adlı bir ortak albüm hazırladı.....İhtilal ile beraber birçok organizasyon party ve konserde yer aldı.....Şimdi ise hitilal record's bünyesinde ihtilal grubunun beat,kayıt ve mixing işini üstleniyor..İhtilal bu sıralar 3ve4'e gölge düşmez adlı albüm üzerinde çalışıyor...ancak öncesinde Yas ile birlikte "Can Sıkıntısına" adlı bir albüm daha piyasaya verecekler...