ÖZGE ÖZKAN


l223425904097387wf3 - Özge Özkan


Türkiye’deki ilk Gothic albümünü piyasaya süren CATAFALQUE grubunun solisti ÖZGE ÖZKAN çok yakında ilk solo çalışmasını yayınlamaya hazırlanıyor.

CATAFALQUE ile 2 stüdyo albümü kaydeden Özge, yerli ve de yabancı bir fan kitlesine sahip. Hem yurtiçinde hem de yurtdışında en iyi vokaller arasında gösterilen ÖZGE ÖZKAN 2005 yılında Japon bir internet sitesi tarafından en iyi bayan şarkıcı seçildi ve bu başarının ardından kendi solo çalışmalarını kaydetmeye karar verdi.

Tatlı-sert bir sese sahip olan bu bayanın Alternatif Goth Rock olarak tanımlanan ilk solo EP’si “IN YOUR HEART” ÖZGE ÖZKAN’ın piyanist karakterinden izler taşıyor. Çok yakında raflardaki yerini alacak olan albüm, temel olarak piano ağırlıklı grup müziği şeklinde düzenlenmiş 4 İngilizce ve 1 Türkçe şarkıdan oluşuyor.

ÖZGE ÖZKAN, küçük yaşlarından itibaren müziğe ilgi duydu ve 12-18 yaşları arasında piyano eğitimi aldı. Sonrasında Klasik müzik ve Jazz üzerine yoğunlaşan ÖZGE ÖZKAN bu dönemde Bülent Ortaçgil, Ayşe Tütüncü ve Tolga Tüzün gibi isimler önderliğinde emsamble gruplarına katıldı. 2001 yılında Catafalque’ta şarkı söylemek üzere teklif aldı ve yerli, yabancı pek çok ünlü isimle aynı sahneyi paylaştı. İşitsel ve görsel olarak izleyiciyi etkileyen performansını solo projesinin performans grubuyla da izlemek mümkün olacak. Solo albümünde yine Catafalque albümlerinin prodüktörü ve de müzisyenleriyle çalışan ÖZGE ÖZKAN halen başarılı bir sinema bölümü öğrencisi olmaya devam ediyor.