.:|Jeff Hanneman|:.

154u6bd - Jeff Hanneman

Doğum
31 Ocak 1964

Doğum Yeri
Oakland, Kaliforniya, ABD

Etnik Köken
Almanya, İrlanda

Müzik Türü
Heavy Metal, Thrash Metal, Speed Metal

Etkin Olduğu Yıllar
1981 - Devam


Jeff Hanneman (d. 31 Ocak 1964, Los Angeles),Slayer'ın gitaristi.

Slayer'in en ünlü sarkilarindan Angel of Death, Raining Blood, Seasons in the Abyss, South of Heaven, War Ensemble sarkilarini yazdı. Slayer'in önceki albümlerinin birçok şarkısını o ve Tom Araya yazdı. Sonradan Kerry King'in de yazdığı mükemmel şarkılar ve albümler de çıkardılar. Jeff Hanneman, punk müzik dinlediğini, Slayer'in Undisputed Attitude albümünde yazdığı şarkılardan anlaşılabilir. Dinlediği gruplardan birkaçı; Iron Maiden, Judas Priest, Verbal Abuse, Black Flag, Led Zeppelin'i sayılabilir.

Hanneman Nazi Almanya'sinin ve Nazilerin büyük bir hayranıydı. Pek çok otorite bunu o ve diger Slayer üyelerinin Nazi olduğunu ıspat olarak alıyordu. Angel of Death şarkısının bir Nazi ordusunda doktor olarak görev yapan Josef Mengele'ye bir ithaf olarak nitelendiren Jeff Hanneman ve Slayer grubu, Nazism ile ilgili bir bağımlılıkları olmadığını, zaten konuyla kısmen ilgilendiklerini defalarca söylemiş, fakat anlatamamışlardır.

Hanneman Jackson gitar kullanmakta. Bir de kendi ESP signature JH gitarı var.

Jeff Hanneman, Kerry King gibi basınla dalga geçmeyi hobi olarak yapan bir insan. Kayıtlarda Bloodcum grubunun üyesi (John Araya'nin dahil oldugu grup) Joey Fuchs'la kardeş oldukları yazıyor. Fakat aslında kardeş olmadikları gibi bir gerçek var.

Jeff Hanneman, evli ve çocuğu yok.