.:: MAGILUM ::.

magilum2yb1 - Magilum

Bölge :
İstanbul-Avrupa

Kadroda :
Nalan (Vokal)
Oguz (Vokal+ Gitar)
Dincer (Gitar)
Serhat (Bass)
Can (Davul)

Tür:
Doom

Kelime anlamı olarak Sümer Mitolojisi'nde 'Ölüler Teknesi (Ölen kisinin içine yerlestirilerek suya birakildigi tekne)' anlamına gelen Magilum, 2000 yılında Oğuz Akalın ve Serhat Duran tarafından kurulmuştur.

magilum3pp1 - Magilum

Zamanla şimdiki kadrosunu tamamlayan Magilum, şarkılarında genel olarak karamsar ve realist bir etki bırakan melodiler ve sözlere yer verir.Tempoyu düşürmeden kararan depresif ama melodik bir sound, Türkçe, temiz ve yer yer agresif vokaller, göreceli-anlamlı parça sözleri grubun temel alt yapısını belirler.Gitarların yanısıra Magilum , klavye, yaylı ensturmanlar ve synthleri de yer yer şarkılarında kullanarak sıradan olmaktan sıyrılır.

Magilumun geçmişine göz atacak olursak , 2006 yılına girerken radikal bir kararla , parça yapılarında veya grubun isminde herhangi bir degişiklik yapmaksızın, vokallerin artık Türkçe yazılmasına karar vererek sert,melodik ve kendi dilinde konusan bir grup haline gelmıştir.Bu açıdan Magilum, Türkiye'de pek denenmemiş bir tarza sahip sayılabilir.

Grubun en çok ilgi gören şarkılarından “Ölümümden Kimse Sorumlu Değil” o kadar ilgi görmüştür ki fanları tarafından bu şarkıya ve diğer birkaç şarkılarına youtube'da amatör klipler hazırlamışlardır.

Konserlerden ve internet sitelerinden gelen olumlu tepkiler üzerine albüm yapma kararı veren Magilum, ilk albümü ''Kırmızı Kar''ı Öztop Müzik etiketiyle piyasaya sunmuştur.


* Kırmızı Kar Albümü Şarkı Listesi :

* Giden Benim
* Çare
* İnsanlık Suçu
* Masal
* Ölümümden Kimse Sorumlu Değil
* Arsız Matem
* Yalnız Dünya
* Yolun Sonu
* Dünyanın Merkezi
* Kırmızı Kar
* İçinden Kuş Geçen Sokak