.:|Dominic Howard|:.

layoutdom2 - Dominic Howard


Dominic Howard (Tam adı Dominic James Howard), (7 Aralık 1977 İngiltere - Stockport). İngiliz rock grubu Muse'da davul ve vurmalı çalgıları çalmaktadır.


Dom, ailesiyle birlikte 1985'li yıllarda Devon,Teignmouth'a taşınmıştır. Kendisinin ve ailesinin müzikle uzaktan yakından alakası yokken, Dom jazz müzik dinlemeye başlamıştır.

11 yaşında ilk olarak kız kardeşinin klavyesi üzerindeki denemeleri ardından, davul çalmaya merak sarmıştır. Bu merakını kısa sürede eyleme döken Dom, o dönem lisesindeki Carnage Mayhem adlı en popüler grubun davulcusu olmuştur. Daha sonra gruba, Matthew Bellamy'de katılmış ancak bir süre sonra herkesin gruptan ayrılmasıyla yalnız kalan ikiliye, Chris Wolstenholme'da, bas gitar çalmayı kabul ederek eklenmiştir.

1994'de üçlünün ilk grubu Gothic Plague adını almıştır. Daha sonra kısa bir süre Rocket Baby Dolls adını alan grup, son olarak Muse ismiyle müzik piyasasına ilk olarak Showbiz'le çıkmıştır.

Dom, Muse'un en yaşlı üyesidir ve grup arkadaşları Dom'u "neşeli ve üçlünün başı" olarak nitelendirirken, o kendini "üzgün, negatif, kötümser" ama aynı zamanda "mutlu, olumlu ve iyimser" olarak nitelendiriyor. Ayrıca pembe rengini çok seviyor hatta pembe pantolonları çok meşhurdur. Balık avlamayı çok seviyor, babası ufakken ona avlamayı öğretmiş iyi bir balık avcısı.