Foma

2007 yazında çalışmalara başlayan ve Mavi Sakal’dan tanıdığımız Murat Tümer (davul) -Batur Yurtsever (bas) ikilisi ile 2006 senesinde “40” adlı albümü yayınlanan Tanju Eren (gitar) ve Evren Uysal’dan (vokal) kurulu Foma’nın ilk EP’si Nisan 2008'de müzik marketlerde satışa sunuldu.

Her biri uzun ve köklü birer müzik geçmişine sahip olan üyelerden kurulu Foma’nın bütün parçalarının söz, müzik ve düzenlemeleri tümüyle Foma’ya ait.

Kayıtları İstanbul Deneyevi Stüdyosu’nda; mix, mastering ve sound tasarımı Finlandiya’nın dünyaca ünlü Fınnvox Stüdyoları’nda yapılan ilk EP’leri ile dinleyicisine seslenen Foma EP’nin çıkışı öncesinde, Sony Ericsson W880i telefonlarına satış öncesi yüklenen ve “Tam 100 Şarkı” adlı yasal mp3 promosyonu ile müziğini 30.000 adet dinleyici ile buluşturdu.

Grup aynı zamanda 2008 Şubat ayında internette hizmete soktuğu MySpace ve Facebook Foma Fan sayfaları ile müzikseverlere EP’de yer alan şarkılarını dinlemeye açmıştı.

Foma "Albüm" için de aynı ekiple biraraya gelerek kayıtları İstanbul Deneyevi; mix, mastering ve sound tasarımı için Helsinki Finnvox stüdyoları ile çalıştı. "ALBÜM"de gruba APOCALYPTICA, İMER DEMİRER ve ECE SU TÜMER eşlik etti.

"ALBÜM" 08 Mart 2009 tarihinden itibaren müzikmarketlerde satışa sunuluyor.

FOMA

EVREN UYSAL – Vokal
TANJU EREN – Gitar
BATUR YURTSEVER – Bas
MURAT TÜMER - Davul