Magick

Magick, 1999 yili basinda, vokalde Mehmet Nalbantoglu, gitarlarda Çaglar Sönmez ve Eren Ayintap, bas gitarda Ege Yildizoglu ve davulda Muratcan Akçay’dan olusan kadrosuyla müzik kariyerine basladi ve 1999 ODTÜ Bahar Senliginde ilk konserini verdi. Baslangiçta Iron Maiden, Megadeth ve Metallica agirlikli cover yapan Magick, kuruldugu zamandan beri çizgisini bozmadan klasik heavy metal ve thrash gruplarinin parçalarini yorumladi.

1999 sonunda Ege'nin egitim için Amerika'ya gitmesiyle yerini Ankarali gruplar Tayga ve Crossfire'dan Bülent Aksoy aldi. Bülent'le beste yapmaya baslayan Magick, MBM’den Mustafa Kaya'nin Bülent'in yerine geçisiyle bir kadro degisikligi daha yasadi. Bu kadrosu ile 1999-2001 yillari arasinda basta ODTÜ etkinlikleri olmak üzere çesitli yerlerde birçok basarili konsere imza atti. 2001 yilinin basinda Eren’in Istanbul'a yerlesmesiyle yerini Levent Gasgil aldi. Bu son kadro ile grup beste çalismalarina daha da önem vermeye basladi ve bu özgün çalismalarda da klasik heavy metal soundunu korudu.

2003 yilinin basinda Magick “Of Deceit and Love” adli 5 parçalik bir EP yayinladi. EP Türkiye ve yurt disinda basta Rock Station, Rock Hard ve Metal Hammer olmak üzere, birçok dergi ve webzine’den olumlu kritikler aldi. 2003-2005 yillari arasinda Rock Station Festivali, RockIstanbul ve ODTÜ Metal Günleri gibi birçok organizasyonda sahne aldi ve Türkiye’nin farkli sehirlerinde dinleyiciyle bulusma firsatini buldu.

Magick 2005 yilinda ilk albümünün kayitlarina basladi. Albüm kayitlari Ankara’da Stüdyo Raven’da yapilirken, prodüksiyonu Levent Gasgil ve Çaglar Sönmez üstlendi. Kayit, mix ve mastering ise Crossfire’dan Kaya Sevinç tarafindan yapildi.

Albüm piyasaya sürülmeden önce Çaglar Sönmez kisisel nedenlerden dolayi gruptan ayrildi. Bu ayriligin ardindan, Magick 4 kisi olarak yola devam etme karari aldi, ve session gitarist olarak gruba konserlerde, Sinif 64 ve Dementia’da gitar çalan Berkay Demirer eslik etmeye basladi.

Magick’in “Stained Glass” adli ilk albümünün 2006 sonbaharinda Atlantis Müzik etiketiyle raflardaki yerini almistir