DROWNING POOL

2zgf18h - Drowning Pool

Drowning Pool, baterist "Mike Luce" ve gitarist C.J. Pierce'ın New Orlenas'dan Dallas'a taşınıp orada bass'çı "Stevie Benton" ile tanışması ile ilk adımlarını attı. Güçlü ve karekterli vokal arayışları sonrasında "Dave Williams"ı da aralarına alan grup, kurulduktan 2 yıl sonra "Kittie" gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşmaya başladı. Demolar kaydedip yayımlayan grubun bu şarkıları Dallas'ın en önemli radyo istasyonlarından biri olan (KEGL)'de listelere girince, grup kısa sürede Sony Müzik bünyesindeki Wind-up plak şirketi ile albüm anlaşması yapmayı başardı.

Grubun kariyerindeki ilk albüm olan ve solist Dave Williams ile kaydettiği son albüm olan "Sinner", 2001 yılında yayınlandı. Jay Baumgardner (Papa Roch, Orgy, Coal Chamber) prodüktörlüğündeki albümde yeralan "Bodies" ve "Tear Away" isimli şarkılar sayesinde, kısa sürede çok popüler gruplar arasına isimlerini yazdırdılar.


Grup üyeleri

Vokal: Ryan McCombs
Elektro: C.J. Pierce
Bas: Stevie Benton
Bateri: Mike Luce


Grubun eski üyeleri

Vokal: Jason “Gong” Jones (2004-2005)
Vokal: Dave Williams (1999-2002)


Ayrıca grubun 2004 yapımı The Punisher filmine'de "Step Up" şarkısıyla soundtrack yapmıştır.Bu müzik filmin fragmanında ve bitişinde çalmaktadır.

DİSKOGRAFİ

1999 - Drowning Pool (Demo)
2001 - Sinner
2004 - Desensitized
2007 - Full Circle