NECROPHAGIST

t9bdia - Necrophagist | Necrophagist Biyografi

Necrophagist Almanya'dan teknik death metal grubudur. Grup neo-klasik gitar teknikleri ile tanınmıştır. Demolarını kaydettikten sonra, grubun geri kalanı ayrılmıştır ve Muhammed Suiçmez başlangıç albümünü, Onset Of Putrefaction, kendisi bilgisayar programı destekli bateri ile yapmak zorunda kalmıştır. Bir zaman sonra, Necrophagist'in kadrosu sonunda oturmuş ve yeni albümleri Epitaph (Relapse Records altında çıkmıştır) 2004 yılında çıkmıştır. Grup Mart 2005 ile Haziran 2005 arasında Muhammed Suiçmez'in hastalığı nedeniyle ara vermek zorunda kalmıştır.

10 Şubat 2006'da Christian Muenzner'in grubu program çakışması nedeniyle terkettiği açıklanmıştır. Yeni gitarist olarak Helsinki, Finlandiya'dan Sami Raatikainen gruba katılmıştır. Sami ayrıca Codeon grubunda da çalmaktadır.

2006'da grup "Carving North America's Epitaph" isminde bir Amerika/Kanada turnesi yapmıştır. Necrophagist bu turneyi Arsis, Alarum, Neuraxis, Ion Dissonance, Cattle Decapitation ve Thine Eyes Bleed grupları ile beraber yapmıştır.


DİSKOGRAFİ

Stüdyo kayıtları

* Onset of Putrefaction (1999)
* Onset of Putrefaction (2004 tekrar) (2004)
* Epitaph (2004)


Demolar

* Requiems of Festered Gore (1992)
* Necrophagist (1995)

Kadro

* Stefan Fimmers - Bas
* Sami Raatikainen - Gitar
* Marco Minnemann - Bateri
* Muhammed Suiçmez - Gitar, Vokal